Grupa INTERSPORT rośnie w siłę

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 października 2012
Kategoria:
intersport_fotka

Intersport International Corporation sp. z o.o. z siedzibą w Szwajcarii poinformowała o przejęciu amerykańskiej spółki The Athlete's Foot (TAF), posiadającej 420 sklepów z obuwiem sportowym działających na zasadzie franczyzy w 27 krajach na całym świecie.

Transakcja poprawi pozycję konkurencyjną Grupy INTERSPORT, a także jej licencjobiorców i franczyzobiorców, w stosunku do takich graczy jak Foot Locker, Courir czy Athletes World.

Intersport International Corporation sp. z o.o. nie podała do wiadomości ceny nabycia, stwierdziła jednak, że transakcja została sfinansowana ze środków własnych, bez konieczności podejmowania zobowiązań finansowych. Na skutek przejęcia, Grupa INTERSPORT ma szansę zaistnieć na lukratywnych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia i Indonezja, wejść na rynek Ameryki Łacińskiej, a także wzmocnić swoją pozycję na rynkach bliskowschodnich i azjatyckich.

Zdaniem Franza Julena, dyrektora generalnego IIC, nabycie TAF stanowi „jedno z najistotniejszych posunięć” w historii firmy. INTERSPORT rozszerzy swą działalność geograficznie - na wszystkich pięć kontynentów, ale przede wszystkim uzupełni międzynarodową sieć sprzedaży detalicznej składającą się z ponad 5000 sklepów o kolejną specjalizację: specjalistyczne obuwie sportowe i obuwie inspirowane sportowym stylem życia. Daje to ogromne możliwości wykorzystania efektu synergii, dzięki czemu przychody i marże partnerów powinny wzrosnąć.

Grupa Intersport zajmuje się detaliczną sprzedażą artykułów sportowych. Intersport Polska SA jest członkiem międzynarodowej Grupy Intersport od 2005 roku i prowadzi działalność handlową w 32 salonach własnych, które zlokalizowane są w 21 największych miastach Polski.

Marta Rolka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram