Grupa hotelowa Orbis powiększa sieć

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 września 2013
Kategoria:
Grupa hotelowa Orbis powiększa sieć

Grupa hotelowa Orbis powiększa sieć

Spółka Orbis, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju tzw. asset light, podpisała umowę franczyzy na trzygwiazdkowy hotel w Nowym Sączu.

W ramach modelu asset light spółka zamierza wykorzystywać trzy formy działalności hotelowej - dzierżawę ze zmiennym czynszem (większe hotele w segmencie ekonomicznym), umowy o zarządzanie (obiekty o wyższym standardzie) oraz franczyzę (mniejsze hotele). Nowe rodzaje współpracy wymagają mniejszych nakładów inwestycyjnych ze strony spółki, a dodatkowo mają przyczynić się do zmniejszenia zależności wyników od koniunktury gospodarczej.
ibis Styles Nowy Sącz będzie pierwszym w mieście hotelem z międzynarodowym znakiem.
Hotel zaoferuje 57 pokoi, restaurację i sale wielofunkcyjne. Ibis Styles Nowy Sącz zostanie otwarty i włączony do Grupy Orbis  w czwartym kwartale 2014 roku, znajdzie się tym samym w Globalnych Systemach Rezerwacji, Dystrybucji i Sprzedaży Grupy Accor i Orbis.
Franczyzobiorcą a zarazem inwestorem jest firma Hotel Nowy Sącz.
- Wybrałem franczyzę ibis Styles, ponieważ to dobra marka, która jest częścią międzynarodowej grupy hotelowej Accor. Myślę, że będzie atrakcyjną i rozpoznawalną ofertą dla klientów odwiedzających Nowy Sącz. Orbis jest dobrym partnerem biznesowym, uważam, że współpraca przyniesie nam wiele korzyści – powiedział inwestor, Jan Kos.
Mimo, że liczba turystów odwiedzających nasz kraj niezmiennie rośnie, liczba obiektów hotelowych wciąż jest nieadekwatna do zapotrzebowania rynku i pozostaje daleko poza europejskimi standardami.
Otwarcie hotelu ibis Styles w Nowym Sączu z pewnością podniesie prestiż tego miasta, które leżące na trasie Kraków – Krynica często było nie zauważane przez podróżnych.
Na przełomie 2014 i 2015r mają powstać kolejne obiekty tej marki w Białymstoku (oferując 130 pokoi), w Siedlcach (100 pokoi) a jeszcze w tym roku w Redzie koło Gdyni.
Obecnie w 15 krajach działa 181 hoteli tej marki (ponad 15 tys. pokoi).

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram