Grupa EM&F: zła kondycja spółki to spekulacje

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Empik

Zarząd spółki Empik Media & Fashion (Grupa EM&F), działając z pełnym poparciem większościowych akcjonariuszy - Penta Investments i Grupy Eastbridge stanowczo zaprzecza spekulacjom o rzekomej zlej sytuacji finansowej Grupy EM&F i jej spółek zależnych, które zostały opublikowane w prasie oraz powielone przez media internetowe w ciągu ostatnich dni.

„Chcielibyśmy przypomnieć, że dwa miesiące temu (w dniu 24 listopada 2014 roku) Grupa EM&F szeroko poinformowała rynek o zakończonym z sukcesem procesie finansowania. Grupa pozyskała środki finansowe na kolejne trzy lata, na dalszy rozwój kluczowych spółek portfelowych, w tym Grupy Empik, Grupy Smyk, spółek E-commerce, Szkół Językowych oraz Grupy Optimum Distribution, zatem jej sytuacja finansowa jest stabilna” - czytamy w komunikacie spółki.

Jednocześnie Grupa EM&F uzgodniła z akcjonariuszami i instytucjami finansowymi strategię, w tym finansową grupy. Ponadto, zarząd Grupy EM&F jest zadowolony z wyników operacyjnych wypracowanych w okresie świątecznym 2014 roku, poprawy efektywności operacyjnej, jak również realizacji długoterminowej strategii.

„Publikacja sprawozdania finansowego za IV kwartał 2014 roku zaplanowana jest na 19 lutego 2015 oku, zatem - stosując się do przepisów regulujących rynek kapitałowy w Polsce - grupa będzie mogła omówić wyniki za ten okres wkrótce po publikacji” - podsumowuje Empik Media & Fashion.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram