Grene szkoli swoich franczyzobiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 lutego 2013
Kategoria:

Zima w pełni, ale doświadczeni handlowcy wiedzą, że już niedługo rozpocznie się kolejny sezon w branży technicznego zaopatrzenia rolnictwa. 

W związku z tym w dniach 23-24 stycznia w centrali firmy odbyło się szkolenie dla franczyzobiorców sieci sklepów rolniczo – technicznych Grene®, którego głównymi tematami były zagadnienia o optymalnym przygotowaniu się do zaspokojenia rosnących potrzeb klientów. To pierwsze w 2013 roku szkolenie z całego cyklu przygotowującego do kolejnych cykli sezonowych, jakie wystąpią w niedalekiej przyszłości.

Istotą systemu franczyzowego sklepów rolniczo – technicznych Grene® jest stały transfer wiedzy na temat tego, w jaki sposób najefektywniej prowadzić wyspecjalizowaną sprzedaż asortymentu towarów potrzebnych w każdym gospodarstwie rolnym. Jedną z metod przekazywania wiedzy, materiałów i informacji są szkolenia bieżące, w trakcie których franczyzobiorcy sieci oraz ich personel sklepów (nawet Ci o niewielkim doświadczeniu branżowym) mogą uzyskać kluczowe informacje na temat jak przygotować ofertę sklepu do sezonu, na co zwrócić szczególną uwagę, a w efekcie w jaki sposób zwiększyć sprzedaż, przez co skuteczniej spełnić oczekiwania stawiane przez klientów.

Jak mów Adam Kachel – trener, odpowiedzialny w Grene za realizację polityki szkoleniowej sieci – głównym celem  pierwszego w 2013 roku szkolenia pt. „Wiosenne zgrupowanie” było skoncentrowanie się na bieżących zadaniach sprzedażowych po to, aby skonfrontować indywidualny sposób prowadzenia biznesu przez franczyzobiorcę z przyjęciem strategii efektywnych zakupów tak, by stać się jeszcze silniejszym ogniwem profesjonalnej sieci sprzedaży dla naszego głównego odbiorcy jakim jest rolnik.

Grene zapowiada, że w związku z realizowanymi planami szybkiego rozwoju sieci franczyzowej oraz koniecznością stałego podnoszenia wiedzy, ale również wyrównywania jej poziomu – franczyzobiorcami mogą bowiem zostać przedsiębiorcy o mniejszych doświadczeniu w sprzedaży części rolniczych, ale znający lokalny rynek i specyfikę rolnictwa w Polsce w najbliższym czasie rozpoczną się testy funkcjonowania platformy służącej do e-learningu.

W ten sposób, jak informuje Szef Działu Rozwoju Sieci Grene – Jarosław Łuczak – zapewnimy naszym franczyzobiorcom szybki dostęp do wiedzy, nierzadko unikalnej i eksperckiej w czasie rzeczywistym, czyli wtedy, kiedy personel sklepów rolniczo-technicznych będzie jej najbardziej potrzebował.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram