Gradeccy sprzedają EKO Holding funduszowi Advent

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 września 2012
Kategoria:
ekoholdinglogo

Marzena i Krzysztof Gradeccy osiągnęli ze spółką Ecorse Investments, kontrolowaną przez fundusz Advent International, wiążące porozumienie dotyczące sprzedaży ich większościowego pakietu akcji (nieco ponad 55 proc.) w Grupie EKO Holding.

Fundusz Ecorse podniesie cenę w wezwaniu dla wszystkich akcjonariuszy z 4,10 do 4,70 zł za akcję. W ramach porozumienia Państwo Gradeccy udzielili szeregu zapewnień i gwarancji dotyczących stanu przedsiębiorstwa – czytamy w komunikacie. Jednym z warunków porozumienia wymaganych przez Ecorse Investments było wydzielenie z Grupy części biznesu nie należącej do działalności podstawowej, bezpośrednio po pomyślnym zakończeniu wezwania.   Marzena i Krzysztof Gradeccy zgodzili się na zakup aktywów niestanowiących działalności podstawowej Grupy od spółki EKO Holding. W wyniku transakcji z bilansu EKO Holdingu zostanie zdjęty dług wynoszący w przybliżeniu 65 mln zł. Spółka otrzyma też 15 mln zł w gotówce. Dodatkowo spółka zwolniona zostanie z wszelkich gwarancji korporacyjnych wyemitowanych na rzecz aktywów niestanowiących działalności podstawowej. Umowa regulująca tę kwestię została podpisana pod warunkiem pozytywnego zamknięcia wezwania przez Ecorse Investments. W celu zapewnienia płynnego przejęcia zarządzania przedsiębiorstwem EKO Holding Advent zobowiązał państwa Gradeckich do reinwestowania części ich przychodów uzyskanych ze sprzedaży akcji w wezwaniu celem objęcia pośrednich mniejszościowych udziałów w EKO Holdingu. – Advent International wnosi dużą wiedzę o sektorze i zaprezentował bardzo przekonującą strategię, która umożliwi grupie dalszy i niezależny wzrost zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Dla mnie, jak i dla pracowników firmy, istotną kwestią jest gotowość Adventu do zainwestowania znaczących środków, które będą wspierać proces restrukturyzacji i rozwój grupy – powiedział  Krzysztof Gradecki, który objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej EKO Holdingu. – Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z panem i panią Gradeckimi. Jesteśmy również w trakcie spotkań z największymi mniejszościowymi akcjonariuszami –  powiedział cytowany w komunikacie Tamás Nagy, partner w Advent International odpowiedzialny za transakcję. W skład Grupy EKO wchodzi m.in.: 305 sklepów EKO, około 800 placówek franczyzowych Rabat i 165 drogerii Jasmin oraz Polska Grupa Drogeryjna (PGD) zajmująca się hurtową dystrybucją produktów kosmetyczno-chemicznych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram