GoWork.pl chce szkolić pracowników w całym kraju

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 czerwca 2011
Kategoria:
Gowork_logo

Gowork_logo

Firma prowadzi ok. 80 szkoleń zawodowych - od rachunkowych przez kosmetyczne po sprzedażowe. Chce je oferować także przez sieć placówek franczyzowych.

- Nasza firma posiada portal pośrednictwa pracy, dzięki czemu możemy prowadzić analizy rynku pracy i dostosowywać ofertę szkoleniową do aktualnych potrzeb. Działamy już w 9 miastach, w ubiegłym roku przeszkoliliśmy 2700 osób. Widzimy, że zainteresowanie naszą ofertą - praktycznymi szkoleniami dającymi kwalifikacje do wykonywania najbardziej poszukiwanych zawodów - jest bardzo duże. Jesteśmy przekonani, że tak samo jest w innych dużych i średnich miastach. Uruchamiamy program franczyzowy, by do nich dotrzeć - wyjaśnia Dorota Rutkowska z GoWork.pl.

W sumie firma oferuje już ponad 80 szkoleń specjalistycznych z przeróżnych dziedzin, jak np. kadry, płace, pozyskiwanie środków unijnych, programowanie, dietetyka, masaż czy też instalowanie i konserwacja systemów alarmowych. Ostatnio w odpowiedzi na otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Polaków, gdzie w szczególności poszukuje się opiekunów do osób starszych, GoWork.pl uruchomiło specjalne szkolenie łączące przekazanie wiedzy i umiejętności związanych z tą pracą z nauką niemieckiego.

Założenia systemu franczyzowego są takie, że franczyzobiorca ma pełną dowolność w zakresie wyboru szkoleń, które będzie oferował. W ten sposób dostosowuje ofertę do rynku lokalnego oraz sam decyduje o kosztach, jakie będzie musiał ponieść na rozpoczęcie tej działalności. Od franczyzodawcy otrzyma wsparcie merytoryczne w postaci programu szkolenia, sposobu jego przeprowadzenia oraz materiałów edukacyjnych dla trenera i kursantów.

-  To atrakcyjna propozycja dla firm, które prowadzą już działalność w jednej z dziedzin, których dotyczą nasze szkolenia. Posiadają one bowiem już odpowiedni lokal i sprzęt, a dzięki franczyzie będą mogły poszerzyć działalność o szkolenia. Np. właściciel biura rachunkowego, które funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w weekendy może prowadzić kursy dla księgowych. W ten sposób nie inwestując nic, poza licencją franczyzową za 1000 zł, zapewnia sobie dodatkowe źródło dochodów - wyjaśnia Dorota Rutkowska.

Kolejne grupy przedsiębiorców, do których skierowana jest oferta franczyzowa GoWork.pl, to m.in. salony urody i ośrodki odnowy biologicznej mogące wzbogacić swoją ofertę o kursy masażu, stylizacji, wizażu; lektorzy języków obcych, a także firmy szkoleniowe szukające możliwości poszerzenia swojej oferty o szereg kolejnych kursów i szkoleń. Firma jest także otwarta na współpracę z osobami, które dopiero planują stworzenie własnego biznesu w branży szkoleniowej.

- Wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy chcieliby taką działalność uruchomić, ale obawiają się o sukces przedsięwzięcia, oferujemy dwa sposoby rozliczania się. Opłata bieżąca może mieć stałą wartość, ale może być też uiszczana w zależności od liczby kursantów. Wówczas franczyzobiorca ponosi koszty franczyzy proporcjonalne do dochodów, jakie mu ona przynosi  - dodaje Rutkowska.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram