Gorąco Polecam Nowakowski teraz dużo taniej

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 marca 2010
Kategoria:
Nowakowski_Goraco_PolecamZamiast pełnych kosztów przygotowania i wyposażenia lokalu, franczyzobiorca ponosi jedynie nakłady na jego adaptację. Dzięki temu obniży się bariera wejścia do systemu.

- Chcemy otworzyć dostęp do sieci dla większej ilości osób, dlatego zmieniliśmy zasady finansowania sklepów franczyzowych. Franczyzobiorca będzie ponosił jedynie koszty związane z adaptacją lokalu, a więc będą one zależne od jego stanu. My natomiast we własnym zakresie dostarczymy wyposażenie sali sprzedaży, a także cały sprzęt technologiczny – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Michał Zajezierski, kierownik działu najmu nieruchomości i franczyzy w firmie Nowakowski Sklepy Sp. z o.o., która rozwija sieć własnych i franczyzowych sklepów piekarniczych oferujących produkty wypiekane na miejscu.

Dotychczas wartość inwestycji w sklep Gorąco Polecam Nowakowski była szacowana na blisko 200 tysięcy złotych, z czego dużą część kosztów generował właśnie zakup sprzętu. Teraz będzie to wydatek zależny od potrzeb adaptacyjnych lokalu. Oczywiście sprzęt pozostanie własnością franczyzodawcy i w przypadku ewentualnego zakończenia współpracy zostanie przez niego zabrany.

Firma ma dla potencjalnych franczyzobiorców jeszcze jedną propozycję – jest gotowa przekazywać im swoje placówki własne, których obecnie ma 12, większość w Warszawie. Jeden sklep Nowakowski Gorąco Polecam już działa we franczyzie, do współpracy doszło właśnie dzięki sprzedaży sklepu firmowego działającego w Warszawie, na Ursynowie, przy Al. KEN.

- Koncepcja nasza przygotowana jest do rozwoju sieci sklepów w całym kraju, obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji w Warszawie – informuje Michał Zajezierski. Firma nie ujawnia konkretnych założeń co do liczby nowych otwarć na ten rok, ale nie będzie to więcej niż dwa miesięcznie – na tyle bowiem jest w pełni przygotowana.

Zasady współpracy franczyzowej z siecią są dość proste. Franczyzobiorca finansuje remont lokalu, płaci czynsz, zatrudnia personel. Franczyzodawca zapewnia wyposażenie lokalu, pomoc w jego aranżacji, know-how, receptury, za co pobiera opłatę wstępną w wysokości 5 tys. zł. Później żadnych opłat franczyzowych nie ma, ale franczyzobiorca jest zobowiązany zamawiać w centrali sieci wszystkie surowce i półprodukty niezbędne do wypieku produktów dostępnych w sieciach sklepów Nowakowski Gorąco Polecam. Franczyzobiorca zarabia natomiast na odsprzedaży tych produktów klientom.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram