Gold Finance umacnia pozycję na rynku pośrednictwa finansowego

Data dodania: 13 stycznia 2020
Kategoria:
Foto: Gold Finance

Kolejna transakcja Metrohouse Franchise - powstaje sieć ponad 700 ekspertów kredytowych.

7 stycznia 2020 r. spółka Metrohouse Franchise S.A. podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółce Alex T. Great. To kolejny etap ekspansji grupy Metrohouse wchodzącej w skład węgierskiego holdingu Duna House Group, po przejęciu w listopadzie 2018 r. spółki Gold Finance. Transakcja wpisuje się w strategię budowania silnej pozycji w branży pośrednictwa finansowego i nieruchomościowego holdingu Duna House Holding Nyrt, który jest już liderem tego sektora na rynku węgierskim. – Poprzez inwestycję w zakup kolejnej marki, po Metrohouse i Gold Finance, Grupa umacnia pozycję rynkową w Polsce i buduje unikalny model biznesowy nakierowany na potrzeby  klientów - podkreśla Andrzej Oślizło, członek Rady Nadzorczej Gold Finance. Z kolei jeden z założycieli Alex T. Great, Paweł Szramowski zwraca uwagę na zalety dołączenia do nowych struktur: - Wejście do tak doświadczonej Grupy jak Duna House daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz duże możliwości rozwoju przy zachowaniu niezależności doboru produktów.

Alex T. Great specjalizuje się w pośrednictwie finansowym obejmującym szeroką gamę produktów – od kredytów hipotecznych, poprzez usługi dla biznesu i ubezpieczenia. Po transakcji, w ramach spółek Gold Finance i Alex T. Great, będzie działać łącznie ponad 700 ekspertów kredytowych, co stawia firmę w ścisłej czołówce pośredników finansowych w Polsce. Według danych Związku Firm Pośrednictwa Finansowego, eksperci obu firm w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku uczestniczyli w uruchomieniu kredytów hipotecznych o łącznej wartości 1,8 mld zł., co daje piąte miejsce wśród firm sektora pośrednictwa kredytowego w Polsce.

Strategia rozwoju grupy zakłada budowę przewagi rynkowej poprzez wykorzystanie synergii pomiędzy pośrednictwem kredytowym i rynkiem obrotu nieruchomościami. – Gold Finance jest już największym pośrednikiem finansowym w Polsce niezwiązanym właścicielsko z bankiem czy towarzystwem ubezpieczeniowym. Plany spółki zakładają jednak dalszą ekspansję, która pozwoli jej znaleźć się wśród trzech największych firm pośrednictwa kredytowego w ciągu najbliższych kilku lat. Naszym celem jest zapewnienie klientom kompleksowej usługi pośrednictwa w zakupie i finansowaniu nieruchomości w jednym miejscu. Połączenie sił z Alex T. Great umacnia pozycję Grupy jako lidera, zarówno w obrocie nieruchomościami, jak i w pośrednictwie finansowym - twierdzi Marta Żółkowska, Country Manager zarządzająca spółkami Grupy Metrohouse.

Dla Tomasza Przyrowskiego, prezesa zarządu Gold Finance, włączenie w struktury spółki Alex T. Great jest realizacją komunikowanych wcześniej planów rozwoju Grupy Metrohouse w Polsce. – Dzięki przejęciu ugruntowujemy pozycję w ścisłej czołówce pośredników finansowych. Obecnie naszym celem jest dalszy rozwój poprzez wdrażanie nowych linii produktowych, czego potwierdzeniem są działania zmierzające do umacniania relacji z klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W dalszym ciągu będziemy też wzmacniać współpracę pomiędzy ekspertami finansowymi a agentami Metrohouse obsługującymi rynek obrotu nieruchomości. Plany rozwoju zakładają też zwiększanie liczby placówek działających w systemie franczyzowym. – Oferujemy partnerom możliwość otwarcia placówki pod wspólnymi markami Gold Finance i Metrohouse. To prawdziwy wyróżnik na rynku, bardzo doceniany przez naszych franczyzobiorców, dający możliwość rozwijania biznesu w dwóch branżach - dodaje Tomasz Przyrowski.

Najbliższe miesiące będą okresem intensywnej pracy nad integracją procesów i komunikacji w spółkach, która będzie realizowana we współpracy z założycielami Alex T. Great, Pawłem Szramowskim i Robertem Czerwińskim pozostającymi w firmie na stanowiskach menadżerskich. – Cieszy nas, że zarówno Gold Finance, jak i Alex T. Great mają bardzo podobną wizję realizowania usług pośrednictwa finansowego. Mocno podkreślamy dbałość o relacje. Jednocześnie doceniamy wkład ekspertów Alex T. Great w rozwój rynku pośrednictwa finansowego - dodaje prezes Tomasz Przyrowski.

Obecnie funkcjonuje ponad 120 placówek Metrohouse i Gold Finance, z którymi współpracuje ponad 1300 ekspertów kredytowych i agentów nieruchomości. Zarówno Metrohouse, jaki i Gold Finance wchodzą w skład Duna House Nyrt. - holdingu notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Budapeszcie w segmencie Prime. Holding jest właścicielem m.in. największej na Węgrzech sieci biur nieruchomości działających pod marką Duna House i Smart Ingatlan. Jest liderem na rynku pośrednictwa finansowego. Prowadzi także działalność deweloperską oraz jest właścicielem funduszu inwestycyjnego.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design