Główny cel Urlopy.pl: rozwój franczyzy

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 sierpnia 2011
Kategoria:
Urlopy_fotoPrzez ponad półtora roku Urlopy.pl otworzyły 12 biur franczyzowych. Na celowniku sieci są teraz przede wszystkim te regiony, w których nie ma ona jeszcze placówek.

Mowa m.in. o województwach: zachodniopomorskim, lubelskim, świętokrzyskim oraz dolnośląskim. To tam Urlopy.pl wciąż nie mają swoich biur stacjonarnych, których łącznie, wraz z placówkami własnymi, działa już 19 w całym kraju. Oferowane są w nich wycieczki ok. 60 touroperatorów, z którymi współpracuje firma.

– Poza biurami stacjonarnymi planujemy także wzmocnić sieć sprzedaży poprzez mobilne biura podróży – z dojazdem do klienta. Ponadto rozpoczęliśmy prace zmierzające do zwiększenia sprzedaży poprzez Internet – informuje zarząd spółki.

Działalność w zakresie pośrednictwa w sprzedaży wycieczek nie należy do najłatwiejszych, w szczególności ze względu na dość dużą konkurencję. Optymizmem może napawać jednak fakt, że Polacy coraz częściej podróżują zagranicę i coraz więcej wydają na wakacje. Obroty spółki Urlopy.pl w drugim kwartale były najwyższe od trzech lat.

Zauważa ona także, że powoli zanika zjawisko sezonowości w branży. – Największe obroty biura podróży osiągają w okresie wakacyjnym. Ale klientów pozyskujemy przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym sprzedawane są oferty do ciepłych krajów, głównie Egiptu i krajów egzotycznych, takich jak Tajlandia i Kuba. Popularne są też oferty związane z typową zimową rozrywką, jak obozy zimowe czy narty za granicą. Styczeń, luty to szczyt sprzedaży ofert first minute na wakacje, ze względu na wysokie rabaty. Wiosną zaczynają się sprzedawać oferty krajów południowej Europy oraz Turcji, w których szybciej robi się ładna pogoda – informują przedstawiciele firmy.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo ofert współpracy franczyzowej w zakresie prowadzenia biura podróży. Od dawna tę formę współpracy rozwijają touroperatorzy, tacy jak TUI, Neckermann, Rainbow Tours czy Ecco Holiday. Ale ostatnio coraz więcej multiagencji chce budować sieci i proponuje franczyzę. Przykłady stanowią Multita, Ostatniemiejsca.pl czy właśnie Urlopy.pl.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram