Globi wraca po kilku latach przerwy

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 marca 2013
Kategoria:
globi

globi

Carrefour Polska postanowił przywrócić markę Globi. Sklepy tej sieci otwierane są na zasadach franczyzy w mniejszych miejscowościach w całej Polsce. 

Decyzja o powrocie Globi na polski rynek po kilku latach przerwy podyktowana jest względami praktycznymi. Jak mówi Jean Anthoine, prezes sieci Carrefour Polska – otwierając w jednej miejscowości dwa sklepy franczyzowe, jeden funkcjonuje pod marką Globi, drugi jako Carrefour Express. Nie wszyscy franczyzobiorcy spełniają wymagania sieci Carrefour Express. Dla nich otwarcie placówki Globi traktowane jest jako stadium przejściowe. W późniejszym czasie taki sklep może zostać rebrandowany na Carrefour Express.

W chwili obecnej sieć Globi, która z polskiego rynku została wycofana w 2008 roku, liczy niespełna 50 placówek. W ostatnim roku uruchomionych zostało 170 sklepów franczyzowych Carrefoura. Na 2013 rok sieć zapowiada uruchomienie od 200 do 250 sklepów osiedlowych, działających na zasadzie franczyzy. Nie wiadomo ile z nich będzie miało logo sieci Globi.

Aktualnie pod szyldem Carrefour działa w Polsce ponad 500 placówek: hiper- i supermarkety, 40 centrów handlowych, przymarketowe stacje paliw oraz 325 sklepów franczyzowych Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram