Gino Rossi - nowa strategia rozwoju poprzez franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 czerwca 2012
Kategoria:
ginorossi_zdjecie

ginorossi_zdjecie

Spółka Gino Rossi, która zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia uruchomiła salon franczyzowy w centrum handlowym M1 Czeladź. Na potrzeby nowego sklepu właściciel wynajął lokal o powierzchni 106 mkw. Kolejne otwarcie planowane jest przełomie sierpnia i września 2012 roku.

Spółka Gino Rossi powstała w 1992 roku jako przedsięwzięcie udziałowców z Polski i Włoch. Jednym spośród sześciu założycieli był pochodzący z Włoch fabrykant Gino Rossi. Od 2006 roku Gino Rossi SA notowana jest na GPW. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Słupsku, gdzie znajduje się główna siedziba spółki. Należy też do niej zakład produkujący galanterię skórzaną w Elblągu.

Obecnie w ramach sieci handlowej Gino Rossi funkcjonuje 80 salonów własnych zlokalizowanych w centrach handlowych na terenie kraju. Spółka współpracuje również z grupą 100 klientów multibrandowych sprzedających obuwie Gino Rossi. W związku z nową strategią rozwoju, spółka planuje w ciągu najbliższych 2 lat uruchomić około 20 punktów franczyzowych. Salony będą otwierane w miastach poniżej 200 tys. mieszkańców według nowego standardu aranżacyjnego.

To kolejny krok do poprawienia wyników finansowych. Najpierw spółka zwiększyła marżę brutto na sprzedaży obuwia, zmniejszyła koszty sprzedaży i koszty ogólne zarządu. Z drugiej strony lepiej dostosowano asortyment do potrzeb klientów, zwiększono udział kolekcji produkowanych w Polsce oraz poprawiono łańcuch dostaw gotowych produktów.

W 2011 roku pod marką Gino Rossi zostało otwartych pięć sklepów własnych i jeden franczyzowy o łącznej powierzchni 619 mkw.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram