Gino Rossi likwiduje spółkę Cosimo Martinelli Poland

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 kwietnia 2009
Kategoria:
ginorossi_logo.jpg

  ginorossi_logo.jpg   Zarząd Cosimo Martinelli Poland złożył dziś w Sądzie Rejonowym w Warszawie wniosek o upadłość spółki. Firma jest pośrednio zależna od Gino Rossi S.A. poprzez SIMPLE CREATIVE PRODUCTS. Likwidacja Cosimo Martinelli jest elementem programu restrukturyzacji wdrażanego  w Grupie Kapitałowej Gino Rossi.

 - Cosimo Martinelli Poland zanotowała w ubiegłym roku stratę 1.088 tys. zł. W ocenie nowego Zarządu sytuacja spółki nie gwarantuje szans na trwałą poprawę rentowności i generowanie zysków. W związku z tym podjęliśmy decyzję o jej likwidacji – wyjaśnia Maciej Fedorowicz, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Gino Rossi.

Styczeń 2008 roku: "W ciągu czterech lat planujemy otwarcie 30 salonów firmowych. Dwa salony powstaną na jesieni tego roku w Warszawie tak, abyśmy mieli nad nimi pełną kontrolę. Prowadzimy już rozmowy w sprawie lokalizacji"- powiedział Paweł Kapłon, prezes Cossimo Martinelli Poland oraz wiceprezes Gino Rossi.

cossimo_martinelli_fotka.jpgCosimo Martinelli Poland jest spółka zależną wchodzącej w skład grupy Gino Rossi spółki Simple Creative Products (99,5% udziałów) i jej zadaniem będzie opracowanie strategii rozwoju, kontraktacja kolekcji, pozyskiwanie lokalizacji na salony.
Z kolei włoski Cosimo Martinelli, od którego grupa Gino Rossi kupiła prawa do marki miał dostarczać dwa razy do roku pełną kolekcję odzieży i prowadzić produkcję do studia szycia na miarę. Cosimo Martinelli, którego właścicielem jest rodzina Martinellich szyje ok. 24 tys. garniturów rocznie, głównie dla znanych zachodnich marek, jak również pod marką własną.

Sieć salonów i studiów, szyjących na miarę Cosimo Martinelli miała być budowana na razie wyłącznie w Polsce. Sieć miała bazować na dwóch kanałach: centrach handlowych i głównych ulicach dużych miast oraz studiach, szyjących wyłącznie odzież na miarę.
Grupa Gino Rossi miała natomiast plany rozszerzania działalności za granicą poprzez salony Simple.
"Myślimy przede wszystkim o krajach ościennych, spodziewam się propozycji z Ukrainy, Rosji, które są bardzo atrakcyjnymi rynkami. Chcemy tez zaistnieć w Czechach oraz Bratysławie i stolicach innych państw europejskich, jak Austria, czy Belgia"- mówił w styczniu 2008 roku prezes Kapłon.

Obecnie na zasadzie franczyzy działa już sklep Simple w Kolonii.

Kasia Foks, 29 kwietnia 2009 r.


Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram