Gigant rynku hurtowego będzie myślał o kolejnych przejęciach

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Mila
Gigant rynku hurtowego będzie myślał o kolejnych przejęciach

Grupa Eurocash, która zamierza przejąć sieć sklepów Mila może planować dalszą ekspansję poprzez kolejne przejęcia.

Jednak najpierw grupa musi poczekać na pozwolenie finalizacji zaplanowanej transakcji. Zgłoszenie Eurocash w sprawie planów przejęcia kontroli nad spółką Domelius, która jest właścicielem sieci sklepów Mila, wpłynęło do Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji 21 września.

Jak powiedział prezes urzędu Marek Niechciał agencji Reuters, badanie tego wniosku może potrwać co najmniej sześć miesięcy. Urząd ustali m.in. czy przejęcie sieci liczącej około 180 sklepów przez Eurocash nie naruszy w znaczący sposób konkurencji na rynkach lokalnych.

W przypadku stwierdzenia, że transakcja może spowodować naruszenie konkurencji na niektórych rynkach, UOKiK może zażądać sprzedaży części sklepów Mila, działających w miejscowościach, w których równowaga konkurencyjna mogłaby zostać naruszona, np. w takich, gdzie dominującą pozycję ma obecnie sklep Mila oraz sklep sieci Delikatesy Centrum.

W przypadku wcześniejszego przejęcia przez grupę sieci Eko-Holding regulator rynku nie zmusił kupujących do pozbycia się znaczącej liczby sklepów. W ocenie Marka Czachora, analityka Erste Securities Polska, po pomyślnej finalizacji transakcji, Eurocash może planować kolejne przejęcia.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram