Giganci uciekają przed wysokimi podatkami

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 lipca 2009
Kategoria:
mcdonalds_fotka.jpg

mcdonalds_fotka.jpgCoraz więcej firm decyduje się zmienić miejsce swojej europejskiej siedziby. Chodzi głównie o względy podatkowe.

Z Londynu spółki przenoszą się do Luksemburga, Szwajcarii, Genezy lub Irlandii. Jak podaje niemiecki dziennik gospodarczy "Handelsblatt", decyzję o przeprowadzce podjęły takie koncerny jak McDonald's, Procter&Gamble, Yahoo i Electronic Arts, a także Tyco, Foster Wheeler, Weatherford i Transocean. Głównym powodem ucieczki są przede wszystkim wysokie podatki. Tendencję tę zauważył rząd angielski. Chcąc zatrzymać wielkie koncerny chce obniżyć podatek dochodowy od 2010 roku.

Polscy franczyzobiorcy na wyspach

Jak zauważa Andrzej Krawczyk z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych, Polscy franczyzodawcy próbują wykorzystać skupiska emigracyjne w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Są to jednak pojedyncze przypadki i chyba takimi pozostaną. Oparcie się na emigrantach to zarówno szansa jak i bariera rozwojowa. - Trudno mi sobie wyobrazić polskie sieci franczyzowe, które na odległym i bardzo konkurencyjnym rynku brytyjskim byłyby w stanie zbudować duże i stabilne struktury sieciowe z ofertą adresowaną do masowej klienteli – mówi Krawczyk.

Agnieszka Grabuś, 15 lipca 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram