Getin Bankowi nie grozi efekt Lehman Brothers

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 maja 2009
Kategoria:

getin_logo.jpg48 jednostek franczyzowych i 17 własnych w cztery miesiące to imponujący wynik, zwłaszcza, że dokoła słyszy się o tym, że banki raczej decydują się na zamykanie oddziałów. Zapytaliśmy prezesa banku - Michała Handzlika - jak jest recepta Getin Banku na kryzys?

Co planują Państwo na 2, 3 i 4 kwartał? „Sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż - i dalszy rozwój sieci. Po prostu realizuje zapowiadana jeszcze w zeszłym roku strategie zwiększania reprezentacji punktów obsługi na terenie kraju. Zatrzymanie się w miejscu mogłoby spowodować konsekwencje nie do odwrócenia, takie jak np. zmniejszanie potencjału generowania wyniku, czy reklama ATL trafiająca do klientów, którzy z powodów logistycznych nigdy by do Getin Banku nie dotarli.” – powiedział Handzlik. Co dalej? Jak podkreśla Michał Handzlik, to jeszcze nie ostatnie słowo. „Mam bardzo dobry zespól specjalistów, wierze w ich sukces bardzo mocno - chcemy wspólnie skończyć rok mając łącznie 550-600 punktów obsługi Klientów w Polsce” – dodaje.

Ideą franczyzowych placówek Getin Banku jest dotarcie z usługami finansowymi do mieszkańców małych miast. Placówki franczyzowe różnią się od własnych oddziałów jedynie wielkością lokalu. W zakresie oferty produktowej proponowane są kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, depozyty, obsługa firm oraz produkty dla nich. Tomasz Majewski , Dyrektor Departamentu Dystrybucji Pośredniej, odpowiedzialny w GETIN Banku za rozwój sieci franczyzowej przyznaje, że franczyza dla Getin Banku to przede wszystkim zwiększone przychody, lepsza jakość obsługi obecnych klientów oraz wzmocnienie pozycji banku na nowych lokalnych rynkach. - Franczyza to także stałe, bliskie relacje z nowym i stałymi klientem. Większość placówek osiąga zakładane poziomy przychodów. Wspieramy placówki poprzez dofinansowanie, wsparcie marketingowe etc.- kończy Majewski.

GETIN Holding w I kwartale 2009 roku wypracował zysk netto w wysokości 103,2 mln zł – wzrost o 58% w stosunku do poprzedniego kwartału (65,2 mln zł) i spadek o 19% w stosunku do tego samego okresu 2008 roku (126,8 mln zł). Największą kontrybucję do ogólnego wyniku netto całej grupy kapitałowej wniosły kolejno: GETIN Bank (74,9 mln zł) Grupa Noble Bank (40,2 mln zł) oraz Grupa Kapitałowa Europa (26,9 mln zł).

Agnieszka Grabuś, 18 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram