GETIN Bank wchodzi na giełdę

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 maja 2008
Kategoria:
Jak podaje dzisiejszy Puls Biznesu Getin Bank wchodzi na giełdę z bankowymi papierami wartościowymi, które mają się stać dobrą alternatywą dla depozytów. Będzie to pierwsza tego typu oferta na warszawskim parkiecie, choć do emisji przymierza się już także Pekao.

Na chwilę obecną nie poznamy jeszcze szczegółów tej oferty, ponieważ wciąż trwają prace nad jej dopracowaniem. Prezes Getin Banku Jarosław Dowbaj wierzy, że papiery wartościowe mogą stać się alternatywnym źródłem finansowania wobec lokat bankowych, i że zostaną dobrze przyjęte przez giełdę, a bank spodziewa się uzyskania z pierwszej transzy około 200 mln złotych.

Uzyskane w ten sposób pieniądze potrzebne są na finansowanie szybko rozkręcającej się akcji kredytowej. W udzielaniu kredytów detalicznych Getin Bank odnotował 57-procentowy, kredytów samochodowych 50-procentowy, a kredytów dla małych i średnich firm o około 30-procentowy wzrost w stosunku do 2007 roku, jedynie w przypadku kredytów hipotecznych został odnotowany spadek dynamiki sprzedaży.

W związku z niewielkim wzrostem w zakresie kredytów dla małych i średnich firm Getin Bank zamierza poświęcić teraz dużo więcej uwagi temu sektorowi. „Poprawimy komunikację z firmami. Będziemy je obsługiwać we wszystkich oddziałach własnych i franchisingowych. Usprawnimy też działanie bankowości internetowej dla przedsiębiorców” obiecuje Prezes Dowbaj na łamach Pulsu Biznesu. Prezes Getin Banku informuje również, że Getin Bank planuje w tym roku zwiększenie liczby placówek własnych do 215 i placówek franczyzowych do 130 wobec 194 oddziałów obecnie (169 Getin Banku, 35 Dom Banku) i 32 placówki franczyzowe na koniec I kw. (obecnie ich liczba wynosi 47).


Katarzyna Strzyż
Źródło: Puls Biznesu
13 maja 2008r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram