Getin Bank konkuruje w obszarze m-commerce

Data dodania: 11 marca 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

System płatności w chmurze wdrażany przez Getin Bank został uznany za jedno z najlepszych zbliżeniowych rozwiązań płatniczych na świecie i znalazł się wśród finalistów konkursu Contactless&Mobile Awards. 

Kapituła wyróżniła bank w kategorii Contactless Payment Collaboration, za efektywną współpracę z Oberthur Technologies, Visa Europe oraz First Data Polska przy wdrażaniu systemu zbliżeniowych płatności mobilnych HCE, dzięki którym Klienci już wkrótce będą mogli dokonywać płatności jedynie za pomocą telefonu komórkowego - niezależnie od wybranej sieci telefonii komórkowej i bez konieczności wymiany karty SIM.

Getin Bank rozpoczął pilotażowy program wygodnych i bezpiecznych zbliżeniowych płatności mobilnych w technologii HCE pod koniec grudnia 2014 roku. Usługa jest kierowana do klientów posiadających telefon komórkowy wyposażony w moduł NFC i działający w systemie operacyjnym Android 4.4 lub nowszym.

Warunkiem uzyskania dostępu do „wirtualnego portfela” i korzystania z rozwiązania opartego o chmurę będzie jedynie instalacja dedykowanej aplikacji mobilnej Getin Banku i rejestracja w systemie transakcyjnym mobilnej karty płatniczej Visa.

Przy wykonywaniu transakcji trzeba będzie zalogować się do wygodnej aplikacji i przyłożyć telefon do czytnika płatności zbliżeniowych. Za pomocą aplikacji klienci będą mogli zarządzać kartami płatniczymi i przeglądać historię przeprowadzonych transakcji. Getin Bank udostępni rozwiązanie płatności w chmurze swoim klientom na przełomie I i II kwartału br.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram