George Soros inwestuje w Telepizzę

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Telepizza
Telepizza wchodzi na hiszpańską giełdę.

W środę 27 kwietnia sieć pizzerii wejdzie na hiszpańską giełdę. Kupnem jej akcji jest zainteresowany m.in. George Soros.

Sieć pizzerii powraca na giełdę. Po raz pierwszy Telepizza wyemitowała akcje w 2000 roku, jednak po siedmiu latach została przez właścicieli zdjęta z giełdy. Hiszpanie chcą pozyskać u inwestorów 550 mln euro. Środki mają być przeznaczone m.in. na obsługę zadłużenia
– podał serwis Europapress.es.

Cena emisyjna ustalona została na 7,75 euro za akcję, co odpowiada dolnemu zakresowi wcześniej podawanego przedziału 7,75-8,75 euro. W spółkę chce fundusz George’a Sorosa, amerykańskiego inwestora i jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Założona w 1987 roku Telepizza działa obecnie w kilkunastu krajach, gdzie posiada zarówno własne restauracje, jak i franczyzowe.
W Polsce pod logo Telepizza działa obecnie ponad 120 punktów. Większość ma charakter restauracyjny z bezpośrednim wejściem od ulicy.

Nowością w Telepizzy od 2015 roku są foodtrucki. Jesienią ub.r. firma wdrożyła też platformę internetową Click&Pizza, która pozwala zamawiać jedzenie przez Twittera. W 2016 roku firma planuje m.in. otwarcie lokali w centrach handlowych oraz na dworcach i lotniskach. Będą one nastawione na szybką obsługę klientów.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram