Genialny ruch poznańskiej sieci

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 września 2016
Kategoria:
Foto: Piotr i Paweł / Twitter
Genialny ruch poznańskiej sieci

Piotr i Paweł bierze się za... szkolne sklepiki. Pierwszy, testowy, działa w gimnazjum w Radomiu. De facto jest to malutki oddział sklepu, połączony z nim systemem informatycznym i z wybranym asortymentem.

Szkolny sklepik Piotra i Pawła jest odpowiedzią na specyficzne zapotrzebowanie. Już od jakiegoś czasu w szkolnych placówkach handlowych nie można sprzedawać "niezdrowych" produktów spożywczych. Wszystkie muszą spełniać precyzyjnie określone wymagania - warzywa zamiast czipsów, drożdzówki bez nadmiaru cuku i soli, zdrowe kanapki. Wielu właścieli szkolnych sklepików miało problemy z przystosowaniem się do zmian. Sytuację wykorzystał Piotr i Paweł. Za zgodą centrali jeden z marketów uruchomił szkolny sklepik w radomskim gimnazjum. Co ciekawe - asortyment pochodzi wprost z supermarketu, jest jednak odpowiednio wyselekcjonowany. Oprócz produktów spożywczych spełniających wymagania są to materiały piśmiennicze i pomoce naukowe - linijki, zeszyty etc. Również ceny są identyczne, jak w "normalnym" sklepie. Placówka hadlowa przed otwarciem przeszła gruntowny remont i jest wyposażona m.in. w lady chłodnicze, znajduje sie tu również wyciskarka do soków.

Przedstawiciele Piotra i Pawła twierdzą, że otwarcie kolejnych szkolnych sklepików jest kwestią czasu. Ciekawe czy inne sieci handlowe również odkryją ten kanał sprzedaży? Może nie genereuje on milionów obrotu, ale jest w stanie zapewnić stałe i regulane przychody.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram