Gdzie tanio kupić walutę?

Data dodania: 19 października 2016
Foto: Fotolia

Kupowanie waluty dzięki serwisom internetowym stało się znacznie bardziej opłacalne. Korzystanie z nich ma zatem jak najbardziej sens i jest polecane każdemu. W porównaniu do kantorów stacjonarnych oraz banków oszczędność będzie całkiem spora. Należy jednak wiedzieć, że w sieci dostępne są dwa rozwiązania, na jakie można się zdecydować. Konieczne jest zatem dokładne zapoznanie się z nimi, aby dobrze wybrać to odpowiednie dla siebie. Tylko z takiego będziesz bowiem w 100% zadowolony. Przedstawiamy zatem dostępne na rynku sposoby na zakup waluty.

Banki oraz kantory stacjonarne

Nadal bardzo popularne rozwiązania, jakimi są banki oraz kantory stacjonarne, są obecnie kompletnie nieopłacalne. Postawienie na nie po prostu nie ma żadnego sensu. Wystarczy spojrzeć na tak zwane spready walutowe, czyli różnicę pomiędzy kursem sprzedaży a kupna, aby zauważyć jak bardzo niekorzystne są te rozwiązania. Często różnica ta wynosi nawet kilkanaście groszy. Przy każdym zakupie waluty tracisz zatem naprawdę dużo. Oferta kantorów stacjonarnych jest lepsza niż banków, ale nadal w porównaniu do rozwiązań online prezentuje się bardzo kiepsko. Najlepiej zatem unikać korzystania z niej, jeżeli nie chcesz tracić swoich pieniędzy.

Kantory online

Pierwszym z rozwiązań internetowych są kantory online. Korzysta z nich ogromna liczba osób, a ich opłacalność stoi na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też jak najbardziej warto się nimi zainteresować. Tak, jak kantory stacjonarne oraz banki, kantory internetowe również posiadają spready walutowe, ale na poziomie około 1%. To z kolei powoduje, że same różnice w kursie sprzedaży i kupna nie są aż tak widoczne. Przy tym transakcje odbywają się bezgotówkowo, co obecnie jest bardzo istotne dla ogromnej liczby osób ze względu na wygodę takiego rozwiązania.

Wymiana społecznościowa

Spośród rozwiązań internetowych na szczególną uwagę zasługuje jednak wymiana społecznościowa. Ta mniej popularna forma wymiany pieniędzy jest obecnie jedną z najbardziej opłacalnych. Topowym przedstawicielem tej grupy serwisów jest https://www.walutomat.pl/ . Za sprawą tego, że korzysta z niego już ponad 200 tysięcy klientów, wszystkie oferowane waluty są stale dostępne. A są to: euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie oraz funty. Każdą z tych walut bez problemu zakupisz po kursach ustalanych przez użytkowników. Porównując je z kursami z kantorów internetowych można zatem zauważyć, że na giełdach walut często są one atrakcyjniejsze. Okazuje się zatem, że to właśnie taka wymiana niesie ze sobą najwięcej korzyści.

Podsumowanie

Kupowanie waluty po najlepszych kursach opiera się zatem o korzystanie z rozwiązań dostępnych w sieci. Zarówno kantory online jak i platformy społecznościowej wymiany walut są bardzo opłacalne, ale z naszych obserwacji wynika, że te drugie jawią się jako korzystniejsze. Najlepiej jednak jeżeli porównasz je samodzielnie i na podstawie swoich wniosków postarasz się wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla siebie. Po takim wyborze pozostanie Ci już tylko oszczędzanie na wymianie walut.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design