Gdzie po kredyt hipoteczny w lutym 2014?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to jedna z najpoważniejszych finansowych decyzji życiowych. Warto zatem poświęcić trochę czasu na wybór najatrakcyjniejszej oferty. Nawet niewielka różnica np. w wysokości marży kredytowej może w perspektywie całego okresu spłaty oznaczać tysiące złotych oszczędności albo straty na odsetkach.

Comperia.pl, porównywarka kredytów hipotecznych nr 1 w polskim Internecie, sprawdza warunki tego typu kredytów we wszystkich bankach działających w kraju. Jak jest teraz, na przełomie lutego i marca? Który bank proponuje kredyt na najatrakcyjniejszych warunkach?

Jak wynika z danych Comperia.pl, obecnie najatrakcyjniejszą ofertę złotowego kredytu hipotecznego na 25 lat na 250 tys. zł na zakup mieszkania o wartości 275 tys. zł przygotował eurobank. W ramach pakietowej oferty Niski Procent marża kredytowa wynosi tylko 1,43 proc., zaś prowizja za udzielenie kredytu 1 proc. (lub 2 proc., jeśli kredytobiorca nie zdecyduje się skorzystać z ubezpieczenia od utraty pracy). Rata w tej ofercie wynosi obecnie 1 339 zł, a oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) – 4,67 proc. Bank wymaga założenia konta osobistego, zakupu karty kredytowej oraz wykupienia ubezpieczenia na życie. Przy nieskorzystaniu z oferty sprzedaży wiązanej konta lub karty kredytowej, marża będzie wyższa o 0,3 p.proc.

Warto zwrócić także uwagę m.in. na oferty Banku Ochrony Środowiska czy PKO Banku Polskiego. W ramach promocyjnych ofert rata w tej pierwszej instytucji może wynieść nawet „tylko” 1 377 zł (RRSO 4,68 proc.), zaś w drugiej – 1 400 zł (RRSO 4,72 proc.). Oba banki jednak swoje oferty przygotowały dla klientów gotowych na inne cross-selling. BOŚ Bank w zamian za dobry kredyt wymaga otwarcia rachunku bankowego (z wynagrodzeniem comiesięcznym min. 2 500 zł) oraz zakupu karty kredytowej i ubezpieczenia. PKO BP również wymaga skorzystania z oferty konta i karty kredytowej, a dodatkowo też z ubezpieczeń: na życie oraz od utraty pracy.

Przy okazji warto zwrócić uwagę, że niektóre banki przyjmują już wnioski o dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu rządowego Mieszkanie dla Młodych. Są to: Pekao, PKO BP, Alior Bank, Getin Noble Bank, SGB-Bank oraz Bank BGŻ. Dopłata taka pozwoli obniżyć kwotę kredytu, a przez to comiesięczne raty.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram