Gastronomia rusza na wiosnę

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 kwietnia 2014
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Foto: sxc.hu

Początek roku to gorący okres - jeszcze nie za oknem, ale w gastronomii już tak. Nowe menu w McDonald's, nowe lokale Mr Hamburger i Grupy Gastromall to pierwsze jaskółki wiosny.

W menu sieci McDonald's pojawią się Stars of America - pod tym okresleniem kryją się New York Beef Classic, amerykańskie frytki oraz nowości – kanapka BBQ Bacon i Chicken Caesar McWrap. Na deser pojawiają się trzy zimne malinowe propozycje (shake o smaku waniliowo-malinowym zawierający puree malinowe, lody z polewą malinową i McFlurry Lion lub KitKat z polewą malinową).

McDonald's Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działa w Polsce 331 restauracji McDonald’s (w tym 107 z McCafé), które zatrudniają ponad 16 000 osób. 202 z nich to obiekty prowadzone przez 59 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

Nowy lokal w Galerii Kościerskiej otworzył Mr Hamburger. Oprócz burgerów serwuje również hot dogi, pity kebaby, zapiekanki i kubełki pełne skrzydełek, nugetsów i frytek. Wyłączność na otwieranie nowych placówek sieci otrzymała firma Global Investment Consulting. Franczyzobiorca zobowiązał się do uruchomienia w roku 2014 czterech nowych lokali. Trwają już zaawansowane rozmowy na temat warunków najmu z kilkoma innymi galeriami z terenu województwa pomorskiego.

Z kolei Grupa Gastromall podpisała umowę najmu pod kolejną restaurację pod marką Olimp w budowanej przez MGC Invest Galerii Goplana w Lesznie. Nowa restauracja o powierzchni 120 mkw zainauguruje działalność w 4 kwartale 2015 r. , wraz ze startem nowej galerii.

Galeria Goplana powstaje w Lesznie (budowę rozpoczęto w 1 kwartale br.) na terenach po byłych zakładach Goplana i Metalplast. Na trzech kondygnacjach Galerii o powierzchni najmu wynoszącej 22 500 m² znajdzie się 100 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych, w tym delikatesy oraz część rozrywkowa: kino, klub fitness i kręgielnia. Dwa najwyższe poziomy Galerii zajmie parking na 640 miejsc.

Nową restaurację poprowadzą franczyzobiorcy z Kielc posiadający już 2 lokale - restaurację Olimp oraz Companeros (otwarcie 1.04.2014 r.) w Galerii Korona.

W chwili obecnej Grupa Gastromall posiada 11 własnych restauracji Olimp oraz 7 franczyzowych w galeriach handlowych oraz w centrach biurowych w całym kraju. Nieustająco poszukuje Franczyzobiorców na terenie całej Polski.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram