Gastronomia na kółkach

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Wojciech Goduński, właściciel sieci Rybkodajnia

Przyczepy gastronomiczne, które działają m.in. w ramach sieci franczyzowych, wydają się funkcjonować wyłącznie w sezonie letnim. Prawda jednak jest zupełnie inna.

Przy odpowiednim zapleczu, a przede wszystkim miejscu działania taka przyczepa z sukcesami może być prowadzona przez cały rok. Na co jednak warto zwrócić uwagę?

– Przede wszystkim ważna jest lokalizacja. Jeżeli mamy miejsce, w którym przez cały rok zauważamy wzmożony ruch pieszych, jeżeli jesteśmy w widocznym miejscu bądź też wokół nas są biura, to nasz punkt gastronomiczny może działać przez cały rok – wyjaśnia Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex, do której należy kilka franczyz gastronomicznych, w tym działających w formacie przyczep smażalnie Rybkodajnia.

Dodaje, że poza lokalizacją ważne jest sprawdzenie czy nasza przyczepa nadaje się na sezon zimowy. W przypadku firmy Wojtex, każda przyczepa może zostać przygotowana do pracy przez cały rok. Jest to wyposażenie dodatkowe, które montuje się na życzenie klienta. Podstawą jest pyta z plexi, która zapobiega napływowi zimnego powietrza.

– Dodatkowo, możemy zastosować specjalne panele grzewcze, które pozwalają utrzymać temperaturę wewnątrz przyczepy. Posiadamy również szereg doświadczeń, którymi chętnie dzielimy się z naszymi franczyzobiorcami. Wiedzę zdobyliśmy prowadząc własną przyczepę w warunkach zimowych – kontynuuje Wojciech Goduński.

Uruchomienie mobilnego punktu gastronomiczne oferują też inne koncepty. Nie zawsze jednak ich wyposażenie pozwala na pracę w sezonie zimowym. Zainteresowani takim rozwiązaniem powinni zwrócić na to uwagę już na etapie poszukiwania franczyzodawcy.

Całoroczny biznes oferuje m.in. sieć pizzerii na kółkach PizzaBus. Jej właściciel Łukasz Przygoda opowiada, że firma jest producentem kulek mrożonych do pizzy na atestowanym przepisie włoskim, Ze względów ekonomicznych otworzyła zakład produkcyjny na Słowacji. Tam też powstała sieć franczyzowa Pizza Bus, która w szybkim tempie zdobyła popularność. Obecnie marka poszukuje franczyzobiorców w Polsce.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć chcąc serwować dania z przyczep? W przypadku konceptu Rybkodajnia minimalna kwota inwestycji wynosi 34 tys. zł. Jest to koszt zakupu wyposażonej przyczepy. Z kolei, żeby zostać franczyzobiorcą systemu Pizza Bus trzeba mieć minimalnie 43 tys. zł.

Jeżeli jesteście zainteresowani franszyzą gastronomiczną, zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram