Garaż marzeń

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 maja 2008
Kategoria:
GarageTek to przykład ciekawego, a nieobecnego jeszcze na polskim rynku pomysłu na własną firmę. Czym zajmują się specjaliści tej firmy? Urządzaniem garaży. Od pewnego GarageTek oferuje franchising i każdy może kupić licencję i poprowadzić interesujący biznes.

Urządzanie garaży to nisza rynkowa nie opanowana jeszcze przez nikogo w naszym kraju. Sprawdź. Może możesz być pierwszy i otworzysz firmę urządzającą garaże juz dzisiaj? Rynek na tego typu usługi jest olbrzymi. W Polsce są miliony garaży, które są nie urządzone i w których jest bałagan i kolejne, które dopiero powstaną i czekają na urządzenie. Wygląd przydomowego garażu jest często dziełem przypadku. Nie musi tak być, tym bardziej, że nawet mały garaż można zagospodarować w taki sposób, aby znalazło się w nim miejsce na podręczne narzędzia, akcesoria samochodowe, a nawet przetwory czy akcesoria ogrodnicze.

Od projektu…
Amerykańska firma GarageTek wychodzi naprzeciw tym, którzy mają w planach urządzenie swoich garaży w nowoczesny i funkcjonalny sposób. Ład w garażu zapewnią rozsądnie rozplanowane szafki i wieszaki na narzędzia, funkcjonalne stoły, stosownie dobrane oświetlenie i specjalna nawierzchnia na podłodze i panele na ścianach. Garaż, jak każde inne pomieszczenie użytkowe, warto zaprojektować. Wydaje się to banalne, ale trzeba pamiętać, że zabudowa garażowa oprócz walorów estetycznych musi być przede wszystkim funkcjonalna. Lepiej nanieść kilka poprawek na kartce, niż potem żałować, że któraś z szafek nie jest wykorzystywana, ponieważ na przykład dostęp do niej jest utrudniony. Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i indywidualną aranżację pomieszczeń może zapewnić zabudowa garażowa marki GarageTek. W ofercie producenta znajdują się między innymi szafki stojące z szufladami i półkami (ich wysokość można regulować), szafki wiszące przystosowane do montażu na wszystkich rodzajach ścian oraz wieszaki na narzędzia. Najczęściej używane narzędzia można powiesić na specjalnych uchwytach montowanych na bokach szafek, po wewnętrznej stronie drzwiczek czy na specjalnie opracowanych i opatentowanych przez firmę panelach ściennych. Szafki stojące doskonale nadają się do zaadaptowania na stół roboczy - wystarczy przykręcić do nich blat. W zależności od potrzeb blat mocujemy do jednej szafki, albo montujemy pomiędzy dwoma szafkami - z tej opcji ucieszą się z pewnością majsterkowicze. Nowe możliwości wykorzystania szafek zyskamy przykręcając do nich kółka. Warto aby chociaż jedna szafka stojąca był mobilna - pozwoli to na jej dogodne przemieszczanie, a w razie potrzeby wystawienie na podwórze. Warto też zwrócić uwagę by szafki miały duże szuflady na elektronarzędzia i kable. Zabudowa marki GarageTek jest wyposażona w szuflady, które są nie tylko pojemne, ale i wytrzymałe na ciężar. Poza tym szuflady są całkowicie wysuwane, co w znacznym stopniu ułatwia dostęp do narzędzi.
Posadzka garażu powinna być odporna na ścieranie, niepyląca i łatwa do utrzymania w czystości i do konserwacji. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie fabrycznie przygotowanej wylewki betonowej, stanowiącej zarazem podkład i posadzkę. Ale na ten problem firma też ma rozwiązanie i stosuje ekstremalnie wytrzymałe na ścieranie podłogi, których wzór i kolor można wybierać z bogatej oferty. Jeśli garaż jest na tyle mały, że nie ma w nim miejsca na szafki, można zainstalować w nim specjalnie zaprojektowany wieszak na narzędzia, czyli system otworów, haków i uchwytów na młotki, klucze, miary, szczypce, a nawet śrubki.

Przez wykonanie…
Kiedy już specjaliści szczegółowo zaprojektują nasz garaż do ostatniej śrubki, pomogą nam również zrealizować ten projekt i wykonają go w całości lub np. wybrany przez nas fragment.

Po twoją radość…
Z użytkowania perfekcyjnie zaprojektowanego garażu, w którym każda rzecz ma swoje miejsce, nic się nie gubi i wszystko zawsze jest pod ręką. Wymarzony garaż, jak ze snów.

Kasia Foks, 2 maja 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram