Fuzja, fuzja i po fuzji...

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 października 2009
Kategoria:
bomi_logo.jpg

bomi_logo.jpgNie będzie fuzji Bać-Polu z Bomi. Bać-Pol odstępuje od listu intencyjnego podpisanego w lipcu.

W raporcie bieżącym Bać-Pol napisał, że wycofanie się z operacji to efekt upływu terminów wyznaczonych przez strony listu intencyjnego w zakresie ustalenia parytetu udziałów stron listu intencyjnego w przyszłej strukturze.

Spółki Rabat Pomorze SA - spółka zależna od Bomi SA i Bać-Pol SA podpisały w lipcu list intencyjny w sprawie połączenia. W wyniku fuzji miał powstać podmiot o znaczącej pozycji na polskim rynku dystrybucji FMCG. Zakończenie fuzji oraz zarejestrowanie połączonej firmy planowane było na koniec bieżącego roku. Niezwłocznie po zarejestrowaniu połączenia planowane było wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym.

Rabat Pomorze jest operatorem ogólnopolskiej sieci franczyzowej działającej pod nazwami "Siec 34" i "eLDe" oraz prowadzi dystrybucję artykułów FMCG na terenie Pomorza oraz Polski południowej. Od 2008 roku większościowym akcjonariuszem Rabatu Pomorze jest giełdowe Bomi. Bać-Pol posiada swoje magazyny dystrybucyjne w południowo-wschodniej i zachodniej części kraju. Z tych lokalizacji prowadzi również sprzedaż w systemie Cash & Carry, będąc jednocześnie operatorem sieci franczyzowej "Słoneczko". W ostatnich latach Bać-Pol rozwijał się dynamicznie zarówno poprzez wzrost organiczny, otwierając centra dystrybucyjne w nowych lokalizacjach oraz poprzez przejęcia. Bafć-Pol nie jest zupełnie nieznany giełdowym inwestorom - jednym z akcjonariuszy spółki jest notowany na giełdzie Capital Partners.

FwP, 12 października 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram