Fundacja Specialisterne stawia na współpracę z franczyzodawcami

Autor: Redakcja
Kategoria:
Grzegorz Chęciak, country business manager Specialisterne Polska

Fundacja Specialisterne, zajmująca się zatrudnieniem osób niepełnosprawnych chce nawiązać współpracę ze znanymi franczyzodawcami. Przedsiębiorcy współpracujący z fundacją mogą liczyć na pomoc w doborze kompetentnej kadry do franczyzowych oddziałów firm.

Specialisterne Fundacja Polska znajduje zatrudnienie osobom z autyzmem i zespołem Aspergera. Organizuje szkolenia zawodowe i prowadzi pośrednictwo pracy. Predyspozycje kandydata są dopasowywane do oczekiwań jego przyszłego pracodawcy.

– Cechą wyróżniającą naszych kandydatów są szczególne kompetencje, jak np. zdolność do wykrywania błędów w bazach danych, informacjach i systemach, a także czerpanie przyjemności z wykonywania powtarzalnych czynności. Duży sukces naszych działań w ub.r. spowodował, że zaczęły się do nas zgłaszać również osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności również z innych, niż autyzm powodów – opowiada Grzegorz Chęciak, country business manager Specialisterne Polska.

Specialisterne_Polska

Zaznacza, że z jednej strony jest to powód do radości, bo oznacza wielkie zaufanie jakie pokładają w fundacji jej podopieczni. Jest to również odpowiedzialność, a co za tym idzie dużo więcej pracy.

Pomysł na franczyzę

– Aby móc prowadzić swoją działalność, postanowiliśmy rozważyć możliwość nawiązania współpracy z solidnym i znanym franczyzodawcą, chętnie firmą ze Skandynawii (gdyż jesteśmy w bliskich relacjach biznesowych ze Skandynawską Izbą Przemysłowo-Gospodarczą) lub firmą, która chce zaistnieć na polskim rynku. Ze swojej strony zapewnimy kompetentny i profesjonalny zespół pracowników oraz wykwalifikowane kadry zarządzające koordynujące pracę jednego bądź kilku punktów franczyzowych – wyjaśnia Grzegorz Chęciak.

Podkreśla też, że zespół pracowników Specialisterne składa się nie tylko z beneficjentów fundacji, ale również profesjonalistów w dziedzinie biznesu, działalności strategicznej i operacyjnej, którzy są stałymi pracownikami fundacji.

– Taki model kooperacji jest atrakcyjny z punktu widzenia wszystkich stron. Bezpośredni beneficjenci zyskują zatrudnienie w stabilnym miejscu pracy, gwarantującym rozwój zawodowy oraz stałe dochody. Franczyzodawca zyskuje stałego i odpowiedzialnego partnera w biznesie, który koordynuje pracę poszczególnych placówek, nawiązuje kontakty z innymi przedstawicielami biznesu celem popularyzacji działalności franczyzodawcy. Natomiast fundacja, w wyniku transparentnych działań biznesowych, pozyskuje środki na aktywizowanie zawodowe kolejnych niepełnosprawnych osób – podsumowuje Grzegorz Chęciak ze Specialisterne Polska.

Fundacja Specialisterne została założona w Danii w 2004 roku, jest obecna w 12 krajach. Od 2012 roku działa również w Polsce. Konsultanci Specialisterne zatrudniani są w wiodących firmach na całym świecie, m. in. w sektorze telekomunikacji i IT. Odnajdują się również w pracy biurowej, archiwach i na liniach montażowych. Specialisterne zapewnia wsparcie pracodawcom i osobom z zespołem Aspergera w procesie adaptacji w nowym miejscu pracy.

Specialisterne (w jęz. duńskim - specjaliści) to innowacyjna koncepcja "biznesu społecznego". Fundacja jest pierwszą organizacją na świecie, która spożytkowuje uzdolnienia osób autystycznych posiadających szczególne predyspozycje do bezbłędnego wykonywania takich zadań, z których trudno jest się wywiązać innym pracownikom firm.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram