Franczyzowy skok

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Kasa Stefczyka

Po kilku latach funkcjonowania sieć agencji finansowych licząca kilkaset oddziałów przeszła do formuły placówek partnerskich, rozwijanych w formacie franczyzy. 

Mowa o Kasach Stefczyka, które powstały pod koniec ubiegłego wieku budując sieć sprzedaży zewnętrznej. Bazowały na prostych agencjach finansowych koncentrujących się na bezgotówkowej sprzedaży pożyczek. 

Po kilku latach funkcjonowania sieć liczyła kilkaset placówek. Na skutek zmian na rynku finansowym po 2010 roku atrakcyjność tego kanału zaczęła maleć. W tym czasie przeprowadzono analizę rynku i przygotowano projekty płynnego przejścia formuły sprzedaży zewnętrznej od agencji finansowej do placówki partnerskiej. Po zebraniu doświadczeń w programie pilotażowym od 2013 roku nastąpiło przekształcanie, w wyniku którego w tej chwili Kasa współpracuje z partnerami wyłącznie w formacie franczyzy – opowiada Dariusz Gurbiel, menedżer regionalny Kasa Stefczyka.

Dodaje, że doświadczenie, z jakim przychodzą kandydaci na franczyzobiorców jest zróżnicowane. Począwszy od partnerów posiadających już franczyzy w innych instytucjach finansowych i dywersyfikujących swoje sieci do firm nie mających żadnego doświadczenia, a chcących różnicować formy przychodów w swoich biznesach.

Obecnie franczyzowa sieć Kas Stefczyka liczy 41 placówek. Ma w swojej strukturze partnerów prowadzących po trzy oddziały i w tym roku otwierających następne.

Kasy Stefczyka zapewniają m.in. projekt aranżacji lokalu i jego całkowite wyposażenie w meble i wizualizację, marketingowy pakiet startowy, 14-dniowe szkolenia wstępne dla wszystkich pracowników partnera oraz prowizyjne wynagrodzenie uzależnione od osiąganych przychodów. Gwarantują też opiekę menedżera/kierownika regionu i wsparcie merytoryczne specjalistów. 

Osoby zainteresowane szczegółami współpracy z Kasą Stefczyka zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych. 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram