Franczyzowy manicure

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 lutego 2008
Kategoria:

Pierwsza w Europie franczyza w branży manicure

Na polskim rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej punktów usługowych. Coraz większa liczba salonów kosmetycznych i fryzjerskich zaczyna rozwijać swoją sieć poprzez franczyzę. Wydatki, zarówno damskiej, jak i męskiej części społeczeństwa polskiego na pielęgnowanie urody i sylwetki wykazują tendencję wzrostową. Coraz więcej klientów decyduje się na korzystanie z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych.

W naszym kraju sieci rozbudowujące się poprzez umowy franczyzowe w branży kosmetycznej to głównie salony fryzjerskie zagranicznych marek oraz instytuty urody. Studio Paznokci Glamour, jako pierwsze w Europie wyszło z ofertą franczyzową, obejmującą sprzedaż licencji na wyspecjalizowaną usługę pielęgnacji paznokci.
Studio Paznokci Glamour istnieje od 2006 roku. Zlokalizowane jest w Centrum Handlowym M1 w podwarszawskich Markach. W salonie wykonywane są zabiegi takie jak pedicure, manicure, stylizacja paznokci, pielęgnacja dłoni a także maku-up ekspress oraz podstawowe zabiegi na twarz (henna, regulacja brwi). Studio zatrudnia młodą dobrze wyszkoloną kadrę pracowników, pracującą na profesjonalnych kosmetykach w oparciu o najnowsze trendy w branży. Studio Glamour organizuje również szkolenia z zakresu przedłużania i artystycznego zdobienia paznokci oraz kursy makijażu. Oferta  franczyzowa Studia Paznokci Glamour obejmuje szkolenia w zakresie usług, obsługi klienta oraz sprzedaży.

Potencjalnemu franczyzobiorcy przekazywane jest how-know firmy, otrzymuje on pomoc we wszystkich działaniach związanych ze startowym okresem firmy m.in. w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, przygotowaniu strategii marketingowej czy rekrutacją personelu. Franczyzobiorca otrzymuje materiały reklamowe, ma także zapewnione prowadzenie księgowości oraz pomoc prawną. Koszt otwarcia salonu sieci Glamour waha się pomiędzy 40.000-70.000 zł.
Zabiegi związane z pielęgnacją paznokci oferuje swoim klientom również sieć franczyzowych, fryzjerskich salonów Gabriel Profesional licząca 50 placówek, oraz sieć Camille Albane posiadająca 11 salonów. Manicure można wykonać również w kosmetycznych instytutach Dr. Ireny Eris, która jako pierwsza rozpoczęła tworzenie franczyzowej sieci salonów kosmetycznych w Polsce.

W Polsce obecnie panuje moda na dbanie o siebie. Szansę na odniesienie sukcesu mają więc salony kosmetyczne czy centra odnowy biologicznej. Od niedawna obowiązuje również trend na życie w zgodzie z naturą a co za tym idzie – zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne w tym zakresie. Idąc za trendem warto wstąpić do Studia Paznakci Glamour na biologiczny manicure.

Sabina Kobus, 7 lutego 2008.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram