Franczyzowy ice truck w turystycznym miejscu

Data dodania: 29 maja 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”
Sieć Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy” uruchomiła ice-truck.

Po sukcesie mobilnych punktów sprzedaży – riksz – franczyzowa sieć Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy” uruchomiła ice-truck.

Na przestrzeni ostatnich lat na rynku lodowym da się zaobserwować pewien stały trend. Coraz większą popularnością cieszą się lody naturalne – domowe, tworzone na bazie tradycyjnej receptury. Co ciekawe, ten „powrót do korzeni” obejmuje nie tylko smak lodów, ale również sposób ich serwowania. W konsekwencji po niedawnym sukcesie mobilnych punktów sprzedaży – riksz – w Trójmieście pojawił się ice-truck.

- Dawniej lody serwowane były z riksz, które można było ustawić niemal w dowolnym miejscu. Od kilku lat riksze z lodowymi przysmakami ponownie zawładnęły uliczkami i skwerami polskich miast i miasteczek, z miejsca stając się prawdziwym hitem – mówi Maciej Siniło, współwłaściciel trójmiejskiej Wytwórni Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”.

Z czasem, zwłaszcza w zachodniej Europie i w Stanach Zjednoczonych, tego typu mobilne punkty sprzedaży zaczęły być zastępowane przez ice-truck’i – specjalnie do tego celu modyfikowane samochody, wprost z których sprzedawano desery.
Dziś moda na nie znów wraca. Przykładem na to jest chociażby Trójmiasto, gdzie w ostatnim czasie pojawił się ice-truck z prawdziwego zdarzenia – dokładnie taki, jakie znamy z „amerykańskich” filmów. Jego właścicielem jest Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”:

- Myśl o takiej formie sprzedaży chodziła za nami od kilku ładnych lat. W tym sezonie postanowiliśmy więc spełnić nasze marzenie i stworzyliśmy pojazd, który robi wrażenie nie tylko na fanach motoryzacji – mówi drugi z właścicieli lodziarni Szymon Odjas.

Trójmiejski ice-truck to specjalnie do tego celu sprowadzony z Francji klasyczny Citroën HY z 1970 roku, który po przyjeździe do kraju został gruntownie wyremontowany.

Oprócz instalacji elementów związanych z działalnością lodową, w samochodzie wyremontowano m. in. silnik i układ napędowy. W efekcie powstał jedyny tego typu pojazd w Polsce. Na co dzień sprzedaż lodowych przysmaków wprost z ice-truck’a odbywa się w pobliżu molo w Orłowie. A możliwość obejrzenia z bliska tak wyjątkowego auta stanowi dla wielu klientów przyjemność niemal tak dużą, jak serwowane z niego lody.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram