Franczyzowe hotele Campanile ruszą w przyszłym roku

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 maja 2010
Kategoria:
CampanileInwestorem jest giełdowy Warimpex, który wybuduje hotele ekonomiczne w Zielonej Górze, Bydgoszczy, Wrocławiu i Katowicach. Licencji na ich prowadzenia pod markami Campanile i Premiere Classe udzieli francuska grupa Louvre.

- Pierwsze hotele święcącej sukcesy marki Campanile firmy Louvre mają zostać otwarte w roku 2011 i 2012 – zapowiada Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu. Jako pierwszy wystartuje hotel w Zielonej Górze, jako ostatni – w Katowicach. Louvre Hotels wystąpią  w ramach tej współpracy w roli franczyzodawcy.

Budowa hoteli ekonomicznych w Polsce to jeden z najważniejszych projektów, na których koncentruje się obecnie Warimpex. Hotele Campanile mają powstać w Zielonej Górze (84 pokoi), Bydgoszczy (117 pokoi), Wrocławiu (152 pokoje) i Katowicach (150 pokoi). Dodatkowo w tych dwóch ostatnich miastach mają zostać otwarte także obiekty o nieco niższym standardzie, pod marką Premiere Classe. Wrocławski będzie miał 136 pokoi, a katowicki 100.

Moment do inwestycji w tej branży może się wydawać sprzyjający. Warimpex zauważa, że już od drugiej połowy 2009 r. nastąpiła poprawa sytuacji na rynku.  Dodatkowo  w Polsce charakteryzuje się on w ostatnim czasie silnym popytem wewnętrznym – połowa gości w obiektach należących do Warimpeksu to właśnie nasi rodacy. Spółka ma obecnie w naszym kraju siedem hoteli o standardzie od trzech do pięciu gwiazdek zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach i Międzyzdrojach.

Franczyza na polskim rynku hotelarskim wciąż jest jednak rzadkim zjawiskiem. Oprócz Louvre Hotels, które przy współpracy z Warimpeksem zaczęły rozwijać się poprzez franczyzę, tę formułę współpracy uskutecznia u nas Best Western. Spośród polskich marek będą to takie projekty jak Start Hotel firmy PUHIT, ComfortExpress czy Chaber.

Na razie liczną siecią istniejących obiektów dysponuje tylko Start Hotel – do sieci włączane są bowiem działające obiekty, dla których wspólnym mianownikiem jest głównie program marketingowy. W ramach sieci działa już ponad 50 hoteli w dużych i średnich miastach. Wkrótce ruszą pierwsze hotele przyautostradowe. PUHIT jest bowiem licencjonodawcą marki Start Hotel przy trzech parach Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradach A2 i A4, inwestorem w zakresie budowy obiektów będzie zaś spółka Lotos Paliwa. W przyautostradowe lokalizacje celuje także ComfortExpress – sieć rozwijana wyłącznie poprzez franczyzę. Z kolei Chaber – inicjatywa Polskiej Izby Hotelarstwa – od dłuższego czasu próbuje przybrać realne kształty. Zapowiadane otwarcie na przełomie kwietnia i maja tego roku pierwszego hotelu w Krzywaczce także przesuwa się w czasie, ale powinno do niego dojść latem.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram