Franczyzowe Drogerie Aster przejęte

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 kwietnia 2010
Kategoria:
kosmetykiEko Holding kupił spółkę, która jest organizatorem sieci 48 drogerii działających w pięciu województwach Polski zachodniej i południowej. To pierwszy krok w budowie ogólnopolskiej franczyzowej sieci drogeryjnej.

Umowa nabycia pakietu kontrolnego (64 proc.) w Drogeriach Aster Sp. z o. o. zapoczątkowała realizację celów emisyjnych Eko Holdingu, z których najważniejszymi są akwizycje i konsolidacja na rynku dystrybucyjnym i detalicznym. - Zakup udziałów w spółce Drogerie Aster ma dla nas strategiczne znaczenie, ponieważ jest pierwszym etapem budowania ogólnopolskiej franczyzowej sieci drogeryjnej przez spółkę Polska Grupa Drogeryjna należącą do Grupy Kapitałowej Eko Holding – poinformowała spółka w komunikacie. Cena przejęcia udziałów wyniosła 249 tys. zł.
- Objęcie większościowego pakietu udziałów w spółce Drogerie Aster to stworzenie bazy do budowania drogeryjnej sieci franczyzowej w Polsce. To bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, ale naszą ambicją jest zbudowanie takiej formuły, która zapewni mu sukces, a jego uczestnikom rzeczywiste wsparcie. Od dawna widzieliśmy  potrzebę, a nawet  konieczność budowy takiej sieci. Właśnie zrobiliśmy  pierwszy krok. A właściwie drugi. Sieć Aster założyłam wspólnie z najlepszymi klientami 10 lat temu. Jednak dopiero obecna skala PGD daje realną szansę na sukces, mimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego. Zachodnia, bardzo agresywna konkurencja mobilizuje nasze środowisko i zmusza do odważnych radykalnych decyzji. Chcemy również rozpocząć szeroką dyskusję z wszystkimi uczestnikami rynku drogeryjnego na temat jego stanu obecnego i przyszłości - powiedziała Marzena Gradecka, prezes Polskiej Grupy Drogeryjnej.

Polska Grupa Drogeryjna prowadzi hurtową sprzedaż artykułów kosmetycznych, higienicznych i chemicznych, ma obecnie 5 głównych magazynów i 7 magazynów dodatkowych obsługujących obszar dystrybucji drogeryjnej. PGD obsługuje aktywnie ponad 12 tysięcy odbiorców. Jednym z elementów jej strategii jest budowanie ścisłych relacji z podmiotami detalicznymi, m.in. poprzez tworzenie sklepów franczyzowych i patronackich.

Spółka Drogerie Aster jest natomiast organizatorem franczyzowej sieci sklepów drogeryjnych skupiającej obecnie 48 sklepów zlokalizowanych w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, zachodnio-pomorskim i podkarpackim.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram