Franczyzowa sieć agencji płatniczych z nominacją

Data dodania: 4 lutego 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Spółka jest właścicielem sieci franczyzowej, w ramach której działa ponad 700 punktów.

Sieć agencji płatniczych Monetia znalazła się w czołówce najprężniej działających firm w sektorze Business Process Outsourcing w Polsce. Jest jedną z trzech spółek nominowanych do tytułu Outsourcing Stars 2016.

Ideą tego konkursu jest uhonorowanie firm, które odnotowały największy wzrost zatrudnienia i nowych kontraktów. Monetia zyskała nominację w kategorii BPO. Spółka w 2016 r. świadczyła usługę outsourcingu transakcyjnego dla ponad 450 podmiotów. Największą grupą klientów Monetii jest sektor public: sądy, samorząd, urzędy skarbowe. W tych ostatnich Monetia szybko zyskała pozycję lidera z 30% udziałem w rynku Urzędów  Skarbowych.

Z outsourcingu transakcyjnego korzystają także banki. Obecnie Monetia jest partnerem biznesowym DnB Bank Polska, Banku BGŻ BNP Paribas, ING Bank Polska czy Getin Noble Banku.

Trzeba pamiętać, że o ofercie dla biznesu zaczęliśmy myśleć około dwa lata temu. Obecnie współpraca z instytucjami przynosi Monetii 25% przychodów rocznie. Naszym celem na 2-3 najbliższe lata jest, by odsetek ten wzrósł do 50% – komentuje Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

W tym roku będziemy rozbudowywać outsourcing transakcyjny o dodatkowe usługi takie, jak system organizacji obsługi klienta detalicznego, wpłatomaty, obsługa utargów, czy uruchamianie i prowadzenie na zlecenie banków gotowych oddziałów stacjonarnych - dodaje.

Monetia to największa sieć agencji płatniczych w Polsce pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji. Na polskim rynku działa od 2006 roku, a od 2014 r. posiada licencję krajowej instytucji płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka jest właścicielem sieci franczyzowej, w ramach której działa ponad 700 punktów.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram