Franczyzowa oferta dla stomatologów

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 listopada 2009
Kategoria:

dent_a_medicalDent-a-Medical, spółka zarządzająca siecią specjalistycznych klinik stomatologicznych, przeprowadzi w IV kwartale 2009 roku prywatną ofertę akcji o wartości ok 1 mln zł. W połowie grudnia firma zadebiutuje na NewConnect. W ciągu dwóch kolejnych lat przeniesie się zaś na rynek regulowany GPW.

Wartość rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce, na którym działa Dent-a-Medical S.A., wyniesie w 2009 roku ok. 28 mld zł. Rynek ten rośnie w tempie ok. 10% rocznie. Z tego wartość rynku usług stomatologicznych ocenia się na ponad 3,6 mld zł a tempo wzrostu na ok. 20-30% rocznie. Spółka wykorzysta środki pozyskane z emisji akcji na zdobycie istotnego udziału w tym rynku, głównie poprzez rozwój sieci franczyzowej.

- Przy wykorzystaniu środków z emisji akcji chcemy skorzystać z mocnego wzrostu wartości rynku i w krótkim czasie stworzyć potężną sieć medyczną. Posłuży do tego przede wszystkim ruszająca właśnie budowa sieci franczyzowej. Dzięki niej zaoferujemy naszym klientom dostęp docelowo do nawet 200 placówek w całym kraju. Da nam to możliwość obsługi dużych firm o ogólopolskim zasięgu, niezależnie od miejsca przebywania ich pracowników. Franczyzobiorcy korzystać będą z efektu skali, tzn. z większej ilości klientów w ich placówkach, z dostępu do tańszego sprzętu i materiałów medycznych oraz z prowadzonych przez nas działań promocyjnych marki Dent-a-Medical. Będziemy pierwszą tego typu wyspecjalizowaną siecią klinik w Polsce, stąd łatwiej będzie budować jej rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów – komentuje Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical SA..

- Z rozwojem naszej sieci możemy raczej wchodzić w kooperację z największymi sieciami na rynku. Wspólnym klientom możemy zapewnić dostęp do specjalistów pracujących na nowoczesnym, a przez to również bardzo kosztownym sprzęcie. To oznaczałoby dla naszych partnerów duże oszczędności - dodaje Mariusz Andrych.

Agnieszka Grabuś

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram