Franczyzodawco nowe powierzchnie handlowe w Gdyni

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 marca 2008
Kategoria:
Rozbudowujące się centra handlowe Klif, Wzgórze, Centrum Rozrywki Gemini oraz plany powstania Carrefoura to nowe powierzchnie handlowe Gdyni.

Rozbudowa centrum handlowego Klif to oczekiwana inwestycja w Trójmieście. Umiejscowiony w atrakcyjnej i zamożnej dzielnicy Orłowo Klif od początku wyznaczał wysokie standardy oferty handlowej w mieście. Rozbudowa centrum handlowego ma na celu stworzenie miejsca dla nowych, atrakcyjnych marek. Powiększony i unowocześniony Klif ma być jednym z najlepszych adresów handlowych w mieście. Obecnie centrum funkcjonuje na 20.000 metrów kw. powierzchni handlowej i ma około 100 lokali o dużej reprezentacji marek odzieżowych, w tym marek premium i sklepów z ofertą dla rodzin. Znajdują się tam obecnie między innymi:  MaxMara, United Colors of Benetton, H & M, Mothercare, Sephora, Apia, Deni Cler, Marlboro Classics, Salamander, Hexeline, Simple czy Emanuel Berg.

Ale to nie jedyny w Gdyni przypadek rozbudowy dużego sklepu. Centrum Handlowe Wzgórze po rozbudowie, która już się rozpoczęła, będzie miało 70 tys. metrów kw. powierzchni. Ma się tam znaleźć 145 butików, 16 restauracji, sklep AGD oraz hipermarket. Inwestor zapewnia o ciekawej architekturze centrum handlowego, które poza szklanymi ścianami ma w swojej konstrukcji zawierać drewniane elementy przypominające maszty statków.
Plany rozbudowy swojego obiektu snują także zarządcy Centrum Rozrywki Gemini zlokalizowanego przy Skwerze Kościuszki. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpoczną się również wielkie inwestycje handlowe nieopodal ul. Morskiej, gdzie wzniesienie swojego obiektu planuje koncern Carrefour. Inwestor już kilka lat temu wykupił teren od Gdańskich Zakładów Naprawy Samochodów. Uchwalony już przez Radę Miasta Gdyni plan zagospodarowania przestrzennego gruntu zezwala na wzniesienie takiej inwestycji.
Rozbudowa i pojawianie się nowych powierzchni handlowych jest odpowiedzią na rosnące potrzeby zakupowe gdynian.

Aleksandra Skawiniak, 14 marca 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram