Franczyzobiorcy zrezygnowali z pracy w niedzielę

Data dodania: 6 października 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Franczyzobiorcy zrezygnowali z pracy w niedzielę

„Nasi pracownicy chcą spędzić czas ze swoimi rodzinami” - takie ogłoszenie pojawiło się na drzwiach jednego ze sklepów franczyzowej sieci. 

Zdjęcie ogłoszenia zamiesczonego na drzwiach jednego ze sklepów sieci Delikatesy Centrum, zostało opublikowane na facebooku poruszając wielu internautów. Jak podaje serwis wp.pl, post udostępniają w mediach społecznościowych zarówno właściciele dużych fanpage'y, jak i osoby prywatne. Szefostwo sklepu przeprasza i informuje, że klienci w niedziele zakupów nie zrobią, bo pracownicy chcą w tym czasie przebywać ze swoimi rodzinami.

Sieć Delikatesy Centrum to marka działająca na zasadzie franczyzy. Należy do grupy Eurocash. Jej przedstawiciele przekonują, że nie ingerują w godziny otwarcia sklepów. Sieć tworzą niezależni przedsiębiorcy i to wyłącznie do nich należy decyzja.

Plany wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę budzi wiele kontrowersji. Właściciele sieci handlowych widzą w tym zagrożenie dla działalności firm.
Z kolei, jak powiedział w piątek szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, prowadzenie zakazu handlu w niedzielę jest obojętne dla polskiej gospodarki.

Polecamy: 7 wad projektu ustawy o handlu w niedziele – traci też franczyza

„Doświadczenia pokazywały, że handel w niedzielę wcale nie daje wyższych dochodów” – zaznaczył Henryk Kowalczyk.
Minister zauważył też, że w Niemczech obowiązuje całkowity zakaz handlu w niedzielę i jakoś gospodarka tego kraju znakomicie się rozwija - najlepiej w Europie.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram