Franczyzobiorcy sieci restauracyjnych zarobią w wakacje dzięki turystom

Autor: Redakcja
Kategoria:

Wakacje to czas, kiedy Polacy masowo wyjeżdżają, a to wpływa na zarobki restauratorów. Zdaniem Magdaleny Piróg, wiceprezesa franczyzowej sieci pizzerii Da Grasso, branżę uratują turyści odwiedzający nasz kraj.

Lato jest trudnym okresem dla restauratorów. W okresie wakacyjnym Polacy wyjeżdżają na wakacyjne voyage, sezon grillowy w pełni, a ci którzy decydują się relaks wolą beztroskie piknikowanie na świeżym powietrzu. Tylko nieliczni, którzy pozostają w tym czasie w domu, mogą pozwolić sobie na dodatkowe wydatki. Na szczęście, za sprawą rosnącej liczby odwiedzających Polskę w wakacje turystów, sytuacja powoli zmienia się na lepsze.

Pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że liczba turystów zagranicznych odwiedzających Polskę z roku na rok rośnie. Według raportu Active Group przeprowadzonego dla Ministerstwa Sportu i Turystyki, w 2013 roku zanotowano wzrost o 6,9% do 15,8 mln turystów odwiedzających Polskę każdego roku.

Z kolei z prognoz Instytutu Turystyki SGTiR wynika, że średni wzrost liczby turystów odwiedzających Polskę w latach 2013-2018 wyniesie od 2,5% do nawet 3% w ciągu każdego roku. To dobra wiadomość dla branży restauracyjnej, ponieważ spora część z wydatków poniesionych przez turystów w Polsce związana jest z gastronomią.

Przedstawiciele branży gastronomicznej coraz częściej doceniają ogromny wpływ turystyki na ich zarobki.

Branża gastronomiczna charakteryzuje się pewną sezonowością, co można zauważyć obserwując dochody, jakie generują lokale w danych okresach. Wakacje to czas, kiedy Polacy masowo wyjeżdżają, a to wpływa na zarobki restauratorów. Rosnące z roku na rok wizyty turystów bardzo nas cieszą, bo to dzięki nim, konsumentom wielu usług i dóbr, także z zakresu gastronomii, franczyzobiorcy mają szansę na pozyskanie nowych klientów w tak trudnym okresie, jak wakacje – komentuje Magdalena Piróg, wiceprezes zarządu Da Grasso.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram