Franczyzobiorcy Sfinksa idą do sądu

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 września 2009
Kategoria:
sfinks_logo.jpg
sfinks_logo.jpgSiedmiu franczyzobiorców prowadzących restauracje sieci złożyło doniesienie do łódzkiej prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę Sfinks.

Jak donosi Rzeczpospolita, burzę wywołały faktury wystawione przez łódzką firmę. Chodzi o dodatkowe opłaty z umów franczyzowych. Zarząd wyjaśnia, że faktury wystawione przez spółkę wynikają wprost z zapisów umowy.
Z dokumentów, do których dotarła „Rz", wynika, że chodzi o przekroczenie przez restauratorów "średnich wskaźników sieci związanych z realizacją kosztów niespożywczych". Są to takie koszty, jak np. opłaty za media (gaz, prąd, energię), koszty pracownicze, księgowość, ochrona, leasing urządzeń stanowiących wyposażenie restauracji.
Oprócz uzupełniających opłat franczyzowych za pięć miesięcy roku zapowiadane jest wystawienie podobnych faktur za 2008 rok i pozostałe miesiące tego roku. Do końca grudnia w całej sieci mają być wprowadzone nowe umowy franczyzowe zawierające opłatę wstępną oraz opłatę miesięczną.
Do końca roku w całej sieci mają być wprowadzone nowe umowy franczyzowe zawierające opłatę wstępną oraz opłatę miesięczną. Łódzka firma wystąpiła też z roszczeniami do dotychczasowych restauratorów w związku z niepełnym egzekwowaniem zapisów umowy franczyzowej przez poprzednie zarządy.  
FwP, 30 września 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram