Franczyzobiorcy najchętniej kupują najtańsze licencje

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 marca 2010
Kategoria:

BTG_-_logoPlan Blue Tax Group na ten rok zakłada pozyskanie 10 kolejnych franczyzobiorców. Aby potencjalni partnerzy chętniej przystępowali do sieci, spółka złagodziła niektóre wymogi.

- W tej chwili zmodyfikowaliśmy nieco nasze oczekiwania względem potencjalnych franczyzobiorców. W ramach franczyzy typu Expert nie wymagamy już posiadania lokalu, a zatem osoby decydujące się na nią nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z przystosowaniem odrębnego lokalu. Expert został zmodyfikowany m.in. z myślą o osobach, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą i zależy im na zminimalizowaniu kosztów – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Agnieszka Salach z Blue Tax Group.
BTG to spółka notowana na New Connect, która zajmuje się świadczeniem usług dla biznesu takich jak księgowość, doradztwo prawno-gospodarcze czy pomoc w pozyskaniu funduszy unijnych. Wprowadziła ona trzy modele franczyzy: Expert (koszt licencji to 4 tys. zł), Express (koszt licencji to 14 tys. zł) oraz Partner (koszt licencji to 50 tys. zł). Wraz z kosztem licencji rosną uprawnienia danej placówki, zakres szkoleń organizowanych przez centralę, a także prowizje od usług zlecanych sieci bądź centrali. Dla przykładu, przy zleceniu do realizacji usługi z zakresu doradztwa i opracowania wniosku o dotację unijną na kwotę inwestycji równą 500 tys. zł Expert może otrzymać prowizję w wysokości 3,5 tys. zł, Express – prowizję blisko 4 tys. zł., a Partner – niemal 5 tys. zł.

Franczyzobiorcy Blue Tax Group decydują się jednak najczęściej na najtańszy model Expert, pozwalający na uruchomienie mini centrum kompleksowej obsługi małych i średnich przedsiębiorców. Inwestycja w ten model franczyzy może się zwrócić w ciągu ok. 5 miesięcy. - Wiele osób, które mogą skorzystać z tego właśnie typu modelu, to pośrednicy finansowi, brokerzy ubezpieczeniowi, kancelarie prawne, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, a nie posiadające certyfikatów uprawniających ich do prowadzenia biura rachunkowego. Modele franczyzowe typu Express i Partner są skierowane przede wszystkim do osób prowadzących, bądź zamierzających prowadzić biura rachunkowe i kancelarie podatkowe – wyjaśnia Agnieszka Salach. Dzięki współpracy mogą one pozyskać dodatkowe zlecenia na realizację usług świadczonych w ramach sieci franczyzowej i z tego tytułu uzyskać dodatkowe przychody.

Spowolnienie gospodarcze wpłynęło na plany dotyczące rozwoju sieci partnerskiej BTG. Obecnie grupa współpracuje z 15 placówkami franczyzowymi, zawarła też umowę o współpracy z ponad 70 podmiotami gospodarczymi, działającymi na terenie całego kraju. - Plan rozwoju franczyzy, który został dostosowany do obecnej sytuacji rynkowej, zakłada podpisanie kolejnych 10 umów franczyzowych. Jesteśmy zainteresowani nawiązywaniem współpracy zarówno z podmiotami z dużych, średnich, jak i mniejszych miejscowości z całego kraju. Preferujemy jednak miejscowości średniej i małej wielkości, gdzie nie ma zbyt dużej konkurencji – dodaje Agnieszka Salach.

Blue Tax Group obserwuje ostatnio znaczący wzrost zainteresowania nawiązaniem współpracy ze spółką. Na ogół zgłaszają się osoby, które już prowadzą własną działalność: pośrednicy finansowi, prawnicy, a także biura rachunkowe. Sam proces prowadzący do podpisania umowy franczyzowej jest jednak długotrwały. Od momentu pierwszego kontaktu do zwarcia kontraktu czasami mija nawet kilka miesięcy.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram