Franczyzobiorcy będą demonstrować przeciw opodatkowaniu sieci spożywczych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Właściciele sklepów spożywczych będą demonstrować pod Sejmem.

Trwa akcja wysyłania listów do parlamentarzystów w sprawie opodatkowania franczyzy w ustawie o handlu detalicznym, a na 11 lutego, franczyzobiorcy organizują demonstrację pod Sejmem w Warszawie.

W opinii branży, projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej to projekt ustawy o zniszczeniu polskiego handlu. Polska Izba Handlu (PIH) bardzo negatywnie ocenia „poprawiony” przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, który w żaden sposób nie odzwierciedla postulatów małych i średnich polskich handlowców i jest nie do przyjęcia przez handlowców zrzeszonych w izbie.

Projekt ustawy dyskryminuje polskich przedsiębiorców zrzeszonych w sieciach franczyzowych, partnerskich i spółdzielczych. PIH, a także sami przedsiębiorcy zapowiadają ostre protesty przeciwko projektowi ustawy.

Jak zaznacza prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski, w ramach sieci franczyzowych, partnerskich i spółdzielczych działa blisko 25 tys. polskich podmiotów, z czego tylko 4 tys. to sklepy Społem. Obok sklepów Społem działają takie sieci, jak: abc (prawie 7 tys. sklepów), Lewiatan (blisko 3 tys. sklepów), Nasz Sklep (blisko 3 tys. sklepów), odido (2 tys. sklepów), groszek i Sieć 34 (około 1,5 tys. sklepów) i Delikatesy Centrum, Rabat oraz Eden (po blisko tysiąc sklepów każda sieć).

Widać więc, że problem niesprawiedliwego opodatkowania sieci franczyzowych w przygotowywanym przez Ministerstwo Finansów projekcie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, dotyka dużej liczby polskich małych i średnich przedsiębiorców, czemu dawaliśmy, jako Polska Izba Handlu, wielokrotnie wyraz. Przypomnijmy, że trwa właśnie akcja wysyłania listów do pani premier oraz parlamentarzystów w sprawie opodatkowania franczyzy w ustawie, a na czwartek, franczyzobiorcy samodzielnie organizują demonstrację pod Sejmem w Warszawie” – przypomina Waldemar Nowakowski.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram