Franczyzobiorca Żabki nie chce obsługiwać członków i sympatyków PiS

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Żabka Polska

W Żabce w Ostrowie Wielkopolskim za ladą stanął właściciel ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja" a w sklepie wywiesił ogłoszenie o treści "W związku z niedzielą niehandlową, członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia".

- Niezależnie od faktu, że poglądy polityczne naszych partnerów handlowych są ich prywatną sprawą, w naszym przekonaniu ich manifestowanie powinno się odbywać z poszanowaniem innych, a sklep nie jest właściwym miejscem dla takich manifestacji. Jakiekolwiek przejawy dyskryminacji wobec potencjalnych i obecnych klientów sieci Żabka są niedopuszczalne i będą przez nas piętnowane - poinformowało w oświadczeniu biuro prasowe Żabki. - Spółka wezwała franczyzobiorcę do zaprzestania tego typu działań, pod groźbą zerwania współpracy. Zgodnie z umową, sklepy Żabka służą prowadzeniu działalności handlowej oraz usługowej i nie powinny być wykorzystywane do innych form aktywności nieuzgodnionych z firmą Żabka - dodaje firma.

Sprawą zajęła się policja. Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa zgłosił jeden z internautów.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram