Franczyzobiorca musi mieć cechy lidera

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 października 2011
Kategoria:
vox_drzwi_i_podlogiSilny charakter, pewność podejmowanych decyzji i pozytywna postawa to, obok sprawdzonego konceptu, niezbędne czynniki do osiągnięcia sukcesu – wynika z obserwacji Składów Vox.

- Najbliższe lata będą dla rynku drzwi i podłóg nieco słabsze od poprzednich, lecz wartość rynku nadal stwarzać będzie podstawy dla rozwoju świetnie zorganizowanych, silnych finansowo i skonsolidowanych sieci sklepów z tej branży. Pomimo obaw związanych ze światowym kryzysem gospodarczym i wynikających z tych obaw konsekwencji, mających realne przełożenie na  osłabienie koniunktury naszej branży, spółka Składy Vox nadal stawiać będzie na rozwój i umacnianie pozycji lidera rynku drzwi i podłóg w Polsce – zapowiada Zbigniew Pruszewicz, pełnomocnik ds. sieci franczyzowych firmy Składy Vox Sp. z o.o. S.K.A.

Firma rozwija dwie sieci sklepów. Większa z nich – Majster Plus – liczy już ponad 100 placówek i obejmuje sklepy o powierzchni 120 – 300 mkw. otwierane w miastach do 150 tys. mieszkańców. Franczyzobiorca, który chce otworzyć taką placówkę, powinien mieć na start ok. 50 tys. zł. Druga sieć liczy 36 sklepów działających pod szyldem Drzwi i podłogi Vox. Są to sklepy o powierzchni 300 – 500 mkw. powstające w dużych miastach

- Dla tej sieci planujemy w najbliższych kilku latach 15 otwarć. Uruchomienie sklepu w ramach tego konceptu wymaga dużo większych nakładów. Tu inwestycja partnera nie kończy się na przystosowaniu lokalu do wymaganych przez sieć Vox standardów, od franczyzobiorców wymaga się otwartości na nowoczesny model handlu. Wiążą się z tym nakłady na rozwój potencjału kadry menedżerskiej, zespołu pracowników, ekip montażowych oraz współuczestnictwa w nakładach marketingowych – wyjaśnia Pruszewicz.

Niezależnie od wyboru konceptu przyszły franczyzobiorca Składów Vox musi być osobą przedsiębiorczą i świetnie znającą realia gospodarcze własnego regionu. - Ponadto musi on mieć cechy lidera. Otwarcie przeciętnego sklepu w czasach niepewności, jaka panuje obecnie w gospodarce, już nie wystarcza. Każdy właściciel salonu powinien mieć świadomość, że tylko najlepsi mogą się rozwijać. Cechy lidera takie jak silny charakter, pewność podejmowanych przez siebie decyzji, pozytywna postawa są w dzisiejszych czasach niezbędne i tego oczekujemy od naszych partnerów – dodaje.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram