Franczyzobiorca Domino’s Pizza podpisał umowę franczyzy na otwieranie lokalizacji na Marsie

Data dodania: 26 sierpnia 2020
Kategoria:
Foto: John i Heather Caputo

Foto: John i Heather Caputo

Krótko przed wybuchem pandemii koronawirusa COVID-19 franczyzobiorcy Domino's Pizza, John i Heather Caputo, byli w siedzibie Domino’s w Ann Arbor w stanie Michigan w USA, gdzie podpisali pierwszą tego rodzaju umowę - Master Galactic Agreement w celu zabezpieczenia praw do otwierania i prowadzenia placówek Domino’s Pizza na planecie Mars za jakieś 30 lat od teraz.

W komunikacie prasowym firma Domino’s poinformowała, że decyzja o zawarciu tej umowy jest następstwem niedawno ogłoszonej przez geniusza technicznego i właściciela Tesli, Elona Muska, informacji o planie założenia kolonii miliona ludzi na planecie Mars do roku 2050. Właściciel Amazona Jeff Bezos ogłosił z kolei, że ma w planach założenie ludzkiej kolonii na Księżycu.

- Jest oczywiste, że będzie zapotrzebowanie na ziemskie wygody oraz wiele możliwości rozwoju biznesowego, a Domino's z pewnością powinno być przygotowane na to, by być pierwszą restauracją szybkiej obsługi, która uruchomi tam franczyzę. Coraz więcej o tym myślałem, zdawałem sobie sprawę, że może się to wydawać szalone, ale im więcej o tym myślałem, tym bardziej dochodziłem do wniosku „Dlaczego nie?” i postanowiłem podjąć to wyzwanie. Przyznaję, że do tego czasu będziemy mieć ponad 70 lat, ale jest to coś, do czego mogę potencjalnie przygotować moje dzieci lub ich dzieci w moim planie sukcesji. Najważniejszą kwestią teraz było dla mnie zabezpieczenie praw, zanim ktoś inny skorzysta z okazji - powiedział Caputo.

- Zdaję sobie sprawę, że to marzenie jest dosłownie „nie z tego świata ” i na pozór trochę szalone, ale jako ambitny przedsiębiorca, fanatyk marketingu i lojalny franczyzobiorca Domino’s, z przyjemnością podjąłbym się tego wyzwania. To marzenie pozostaje w zgodzie z przesłaniem Domino’s: „O tak, zrobiliśmy”. Jeśli ludzie nie marzą o przekraczaniu granic Potęgi Możliwości, nigdy nie dowiemy się, jak daleko każdy z nas może dojść – dodaje Caputo.

Przedstawiciele Departamentu Relacji Franczyzowych Domino’s w Michigan zawsze powtarzali, że będąc franczyzobiorcą na małej wyspie, pełny potencjał Caputo jest ograniczony przez położenie geograficzne. Prowadzone przez niego placówki w St. Maarten na wyspie o tej samej nazwie w archipelagu Małych Antyli to jedyne placówki na świecie, które codziennie dostarczają produkty z jednego miejsca do dwóch krajów samochodem, a do dwóch kolejnych samolotem. Ustanowiły one nawet rekord świata, dostarczając do ośmiu krajów/wysp z jednego miejsca w mniej niż 46 minut. Dlaczego zatem nie mógłby być pierwszymi, które dostarczą na dwie planety?

- Kiedy John przyszedł do nas z tą prośbą, na początku nie mieliśmy pojęcia, jak zareagować. Kiedy jednak usiedliśmy i porozmawialiśmy z zespołem prawnym, zespołem ds. public relations i zarządem Domino’s, szybko stało się jasne, że może to nie być marzenie niemożliwe do spełnienia. Fakt podpisania umowy utrzymywaliśmy przez jakiś czas w tajemnicy, ponieważ przed ujawnieniem planów rozwoju Marsa trzeba było rozważyć wiele nowych aspektów prawnych. Z dumą witamy małżeństw Caputo jako pierwszych na świecie Master Galaktycznych Franczyzobiorców. Jesteśmy przekonani, że wraz z ich zespołem nadal będą sprawiać, że marka Domino’s będzie dumna i dosłownie wniosą ją na nowe wyżyny - powiedział Mitt Tiremack, rzecznik Domino’s Pizza International.

Zaprojektowany zostanie specjalny sprzęt do pizzy i zostanie nawiązany kontakt z obecnymi dostawcami żywności na Międzynarodową Stację Kosmiczną, aby sprawdzić, w jaki sposób można zapewnić produkcję, pakowanie, okres przydatności do spożycia i jakość produktów, tak aby były w stanie odbyć długą podróż na Marsa, zanim będą mogły być produkowane tam lokalnie.
- Dobra strona jest taka, że mamy mnóstwo czasu, aby sprostać tym wyzwaniom - podsumował John Caputo.

ZOBACZ wizytówkę DOMINO'S PIZZA w katalogu franczyzy serwisu franczyzawpolsce.pl. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy jeżeli jesteś zainteresowany współpracą.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 500 000 zł netto ( kwota uzależniona od posiadania własnego lokalu, kosztów adaptacji wynajmowanego lokalu)
  • Opłata wstępna: po podpisaniu umowy: 28 500 zł netto
  • Opłata bieżąca: 4% sprzedaży netto (opłata międzynarodowa), 2,5% sprzedaży netto (opłata lokalna)
  • Opłata marketingowa: 3,86% sprzedaży netto

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design