Franczyza z Mr Hamburgerem w promocji

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 czerwca 2011
Kategoria:

hamburger

Sieć obniżyła opłatę za przystąpienie do sieci oraz opłatę bieżącą. Rok 2011 chce zamknąć z liczbą 34 barów.

Do tej pory opłata wstępna dla franczyzobiorców Mr Hamburgera wynosiła 25 tys. zł, ale niedawno sieć zdecydowała się znacząco ją obniżyć. Osoby, które zdecydują się dołączyć do sieci do końca sierpnia, zapłacą za licencję 8 tys. zł. Z kolei opłata bieżąca przez pierwszy rok będzie miała dla nich stałą wartość 1200 zł miesięcznie. Dopiero później wyniesie 5 proc. od obrotu.

Atrakcyjniejsze warunki rozpoczęcia współpracy mają zachęcić kolejnych franczyzobiorców do przystepowania do sieci. Mr Hamburger najbardziej znany jest na Śląsku, gdzie ma już ponad 20 barów, ale w ubiegłym roku rozpoczął ekspansję w nowych regionach i w tym zamierza ją kontynuować. Obecnie sieć liczy 26 barów, zaś na koniec bieżącego roku ma ich być 34. Koszt inwestycji w taką placówkę zaczyna się od ok. 70 tys. zł.

Sytuacja w branży gastronomicznej nie należy do najłatwiejszych, Mr Hamburger również odczuł skutki kryzysu. Zdaniem przedstawicieli sieci, koniunktura powoli jednak się poprawia. - Myślę, że też nie bez znaczenia są działania, które podjęliśmy, by lepiej dopasować ofertę do wymagań klienta. Wprowadziliśmy do kanapek kotlety wołowe, a także szeroki wybór sosów i sałatek, z którymi serwowane są nasze burgery. Możemy teraz reagować na indywidualne gusta smakowe naszych klientów - wyjaśnia Monika Czapińska, manager ds. franchisingu w sieci Mr Hamburger.

Sieć Mr Hamburger rozwijana jest przez firmę Pakt, jedną z najdłużej działających firm w branży gastronomicznej w Polsce. Pierwszy lokal powstał w 1990 roku. Wkrótce potem powstały pierwsze lokale franczyzowe. Jeden z pierwszych franczyzobiorców, Witold Hajduk do dziś prowadzi bary Mr Hamburger i ceni sobie udaną współpracę z firmą. Wywiad z Panem Witoldem można przeczytać TUTAJ.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram