Franczyza „z drugiej ręki”

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 listopada 2009
Kategoria:

texlandSecond – handy to sklepy zajmujące się sprzedażą rzeczy używanych. W porównaniu z cenami nowych rzeczy w domach towarowych ich oferta jest znacznie korzystniejsza. W czasach, gdy polski rynek odzieżowy przeżywa kryzys może warto rozważyć second – hand jako sposób na własny biznes.

Przykładowo w Stanów Zjednoczonych second – handy rozwijają się bardzo szybko. Nie obcy jest im także rozwój poprzez rozbudowę sieci franczyzowej. Do dwóch największych konkurentów nalezą sieci: Grow Biz International oraz Buffalo Exchange. W Polsce wśród liczących się sieciowych graczy wymienić należy na pewno hurtownie odzieżowe Lorens. Sieć ta liczy obecnie 8 placówek. Tylko w samym październiku wystartowały trzy nowe oddziały: w Warszawie, Bydgoszczy oraz Lublinie. Od 2004 r. sprzedaż licencji franczyzowych na prowadzenie ciuchlandów w różnych miastach Polski prowadzi także sieć handlowa Gwoździej. W 2009 roku udało się otworzyć sklepy m.in. w Bielsku Podlaskim oraz w Białymstoku.

Na rozwój sieci franczyzowej zdecydowała się także spółka Texland. Firma istnieje na rynku od 1992 roku i zajmuje się importem odzieży używanej z Anglii, Irlandii, Szkocji i Francji. Firma oferuje odzież, która po sprawdzeniu przez wykwalifikowany personel trafia zarówno do małych sklepów, w których sprzedawana jest na sztuki, jak również do dużych sieci sklepów jako tania odzież używana na wagę. Texland posiada rozległe kontakty w całej Europie, a doświadczenie handlowe pozwala na sprowadzanie odzieży najwyższej jakości. Firma posiada stałe punkty odbioru, co gwarantuje wysoką jakość towaru oraz systematyczność dostaw, które są stale monitorowane poprzez obecność pracowników przy każdym załadunku.

Firma Texland wybrała Akademię Rozwoju Systemów Sieciowych jako swego doradcę w zakresie franczyzy.

Agnieszka Grabuś

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram