Franczyza w Północy nadal w promocji

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 sierpnia 2011
Kategoria:
polnoc_nieruchomosci_oddzial_krakowWejście do sieci biur nieruchomości nie jest już bezpłatne, ale nadal odbywa się na preferencyjnych warunkach. Spółka wkrótce będzie mieć 43 oddziały.

Od początku bieżącego roku ruszyło 10 nowych placówek pod szyldem Północ Nieruchomości. Najnowsze zostały uruchomione w Łapach w województwie podlaskim oraz w Poznaniu, Sosnowcu i Mikołowie. Oddział w Poznaniu jest pierwszą placówką tej sieci w województwie wielkopolskim.

– Trwają przygotowania do otwarcia kolejnych ośmiu placówek. Bardzo się cieszymy, że jest tak duże zainteresowanie naszą ofertą franczyzową ze strony potencjalnych licencjobiorców. Z pewnością nie bez znaczenia jest czasowo obniżona opłata wstępna za przystąpienie do sieci oraz wiele udogodnień, które przygotowaliśmy dla naszych nowych partnerów  – mówi Piotr Sumara, prezes spółki Północ Nieruchomości.

Opłata za przystąpienie do sieci do końca 2011 roku wynosi 2400 zł. Ponadto franczyzobiorcy powinni posiadać środki na wyposażenie lokalu biurowego oraz przystosowanie go do potrzeb działalności. Koszty te zależą przede wszystkim od powierzchni i stanu lokalu, wynoszą zwykle nie mniej niż 20 tys. zł.

Rynek pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest kolejnym bardzo rozdrobnionym rynkiem, do którego konsolidacji wykorzystywana jest franczyza. Działa na nim już kilkanaście sieci rozwijających się w tej formule. Największe pod względem liczby oddziałów są WGN Nieruchomości, KNC, Metrohouse oraz Północ Nieruchomości. Do liczących się graczy należą również Emmerson oraz RE/MAX. Franczyzowe oddziały biur nieruchomości otwierają zarówno osoby posiadające licencję na wykonywanie zawodu pośrednika, jak i osoby, które wcześniej nie były bezpośrednio związane z tą branżą. Często decydują się na to np. przedsiębiorcy prowadzący biura doradztwa finansowego.

Franczyodawcy z branży nieruchomości podkreślają, że doświadczenie nie jest niezbędne. - Nawiązując współpracę z siecią, każdy nowy partner jest przez pewien czas starannie przygotowywany do prowadzenia działalności. Ponadto, oprócz szkoleń i treningów, otrzymuje stałą pomoc dotyczącą kwestii merytorycznych związanych z obrotem nieruchomościami. Franczyzodawca zapewnia również pomoc w rekrutacji pracowników do nowego biura oraz podejmuje działania mające na celu wypromowanie placówki na rynku lokalnym – wyjaśniają przedstawiciele spółki Północ Nieruchomości.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram