Franczyza napędza rozwój tej grupy

Data dodania: 12 stycznia 2017
Kategoria:
Foto: Metrohouse

Dla tej agencji nieruchomości rok 2017 będzie kolejnym rokiem, w którym firma będzie dynamicznie rozwijać sieć sieć franczyzową.

Po zmianie właścicielskiej, która miała miejsce w ub.r. system franczyzowy Metrohouse jest usprawniany, aby franczyzobiorcy mogli odnieść jeszcze większe korzyści z działania pod rozpoznawalną marką. W ślad za tym idzie rozwój sieci i wzrost liczby nowych partnerów zainteresowanych dołączeniem do Grupy Metrohouse. W 2017 roku planowane jest powiększenie sieci o co najmniej 18 nowych placówek – mówi w rozmowie z nami Agata Korzeniewska, dyrektor odpowiedzialna za sprzedaż franczyz w Metrohouse.

Obecnie w ramach tego systemu działa 68 placówek franczyzowych i 8 w ramach spółek powiązanych z Metrohouse Franchise S.A.
Spółka wdraża też innowacyjne projekty. Mowa o wdrożonym w drugiej połowie ub.r. systemie dystrybucji ofert nieruchomości REDS. To platforma stworzona przez Metrohouse do współpracy z innymi podmiotami spoza sieci Metrohouse przy sprzedaży ofert na wyłączność, znajdujących się w centralnej bazie firmy.

Taka forma współpracy z zewnętrznymi biurami nieruchomości cieszy się dużym zainteresowaniem w branży. Metrohouse jest pierwszą agencja nieruchomości na rynku, która stworzyła odrębną platformę do współpracy międzyagencyjnej z innymi pośrednikami, biurami czy pojedynczymi agentami, posiadającymi klienta na nieruchomość znajdującą się w bazie Metrohouse. Praktycznie codziennie zgłaszają się do nas nowi partnerzy, zainteresowani współpracą, którzy po uzyskaniu informacji na temat zasad współpracy, przystępują do systemu REDS. Największa liczba partnerów pochodzi z Warszawy, ale dołączyli do nas również m.in. partnerzy z Gdańska, Gdyni, Krakowa, Torunia, Wieliczki, Olsztyna, Rzeszowa, Działdowa, Swarzędza, Poznania, Łomży, czy Grodziska Mazowieckiego – ocenia działanie platformy Agata Korzeniewska, dyrektor odpowiedzialna za sprzedaż franczyz w Metrohouse.

Oferta Metrohouse obejmuje m.in. pośrednictwo w sprzedaży, kupnie oraz wynajmie nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych oraz pośrednictwo w uzyskaniu kredytu na zakup nieruchomości dzięki własnej sieci doradców kredytowych działających pod marką Metrofinance.

W kwietniu 2016 roku Metrohouse stało się częścią holdingu Duna House, największej w Europie środkowo-wschodniej korporacji działającej na rynku pośrednictwa nieruchomości. Na Węgrzech Duna House posiada 149 placówek. Firma rozwija się również w Czechach.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design