Franczyza Kolportera do poprawki

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 marca 2009
Kategoria:
dobrywybor_fotka.jpg

Kolporter wypowiada umowy franczyzowe właścicielom około 10, spośród 30 placówek zrzeszonych w sieci Dobry Wybór. – czytamy na portalu WiadomosciHandlowe.pl– Nie wycofujemy się, pracujemy nad modernizacją koncepcji tego projektu – zapewnia Maciej Topolski, rzecznik Kolportera.

dobrywybor_fotka.jpgZ nieoficjalnych danych uzyskanych od jednego z uczestników sieci, z którego Kolporter zrezygnował wynika, że sieć zawiesza franczyzę bo ma problemy z poradzeniem sobie w handlu w branży spożywczej. Wiele rzeczy i rozwiązań wymaga jeszcze dopracowania i uregulowania. Maciej Topolski przekonuje, że umowy są rozwiązywane na stałe. Firma pozbywa się tych detalistów, którzy – jak twierdzi – nie sprostali wymaganiom sieci, bo ich obrót ze współpracy z Kolporterem był zbyt niski. Musimy zastanowić się nad ulepszeniem koncepcji Dobrego Wyboru. Sieć musi być rentowna – podkreśla Maciej Topolski, ale o szczegółach zmiany koncepcji nie chce rozmawiać. Kryzys wymusza
Jakiego rzędu obroty zadowalają sieć? – tego Topolski nie chce zdradzić. – Z około 20 sklepami umowy wciąż obowiązują i nie zamierzamy ich rozwiązywać – przekonuje. Twierdzi, że zapadła decyzja o odchudzeniu sieci o 10 placówek, spośród około 30 działających. – Wymusił ją kryzys. – czytamy na portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Przedstawiciel sieci zapewnia, że projekt Dobry Wybór nie zostanie zlikwidowany, a jedynie podlega modernizacji. Wcześniej lider rynku salonów prasowych informował, że pewnych modyfikacji wymaga także koncept sklepów własnych działających pod szyldem Meta Market. Zamiast zapowiadanego dynamicznego rozwoju, sieć liczy obecnie zaledwie 11 sklepów, a firma nie przewiduje nowych otwarć. Porażka czy wszystko przez ten kryzys?

Kasia Foks, 19 marca 2009 r.
Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram