Franczyzą interesują się głównie przyszli biznesmeni

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 kwietnia 2011
Kategoria:
rozwoj_biznesuBlisko 40 proc. zainteresowanych tematyką franczyzy to osoby, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu firmy, zaś franczyza ma im ułatwić biznesowy start.

Przedsiębiorcy z doświadczeniem wykazują zdecydowanie mniejsze zainteresowanie franczyzą. Osoby, które z sukcesem prowadzą już jakąś działalność, a franczyzowy biznes chcą uruchomić jako swoją kolejną firmę w celu dywersyfikacji ryzyka oraz pomnażania zysków, stanowią ok. 13 proc. zainteresowanych tematem franczyzy.

Najmniejszą grupę stanowią ci, którzy chcieliby swój istniejący biznes włączyć do sieci franczyzowej. Przypomnijmy, że franczyza jest intensywnie wykorzystywana do konsolidacji rynku m.in. w takich branżach jak sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Ale zarówno statystyki, jak i wyniki naszej sondy pokazują, że przedsiębiorców zainteresowanych takim rozwiązaniem jest jednak póki co znacznie mniej niż tych, którzy, mimo trudnej sytuacji na rynku i coraz ostrzejszej konkurencji, chcą działać samodzielnie.

sonda_-_dlaczego_interesujesz_sie_franczyza

Z naszej sondy wynika, że są jeszcze dwie dość mocne grupy osób zainteresowanych franczyzą. Ponad jedna piąta naszych czytelników nie ma na razie sprecyzowanych planów inwestycyjnych. Teoretyczne zainteresowanie tematem franczyzy i bieżące edukowanie się w tym zakresie może w ich przypadku skutkować w przyszłości podjęciem działalności w oparciu o franczyzę bądź rozwojem sieci franczyzowej.

Jedna piąta naszych czytelników, którzy zagłosowali w sondzie, to potencjalni franczyzodawcy, tj, osoby związane z firmami, które chcą rozwijać swój biznes poprzez uruchamianie jednostek franczyzowych. Zważywszy na to, że rynek systemów franczyzowych w Polsce wciąż jest bardzo nienasycony, a ich liczba znacząco odbiega od średnich dla krajów Europy Zachodniej, nowi franczyzodawcy mają duże szanse na sukces. W Polsce dominuje obecnie franczyza dystrybucyjna/handlowa, wciąż niewielki wybór jest wśród systemów usługowych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej kolejnej sondzie. Tym razem pytamy, jakiej branży dotyczy Państwa zainteresowanie franczyzą., w jakiej branży poszukują Państwo ofert franczyzowych. Głos można oddać, klikając TUTAJ.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram