Franczyza Esotiq kusi brakiem opłat wstępnych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: ESOTIQ

- System franczyzowy ESOTIQ jest bardzo korzystny dla franczyzobiorcy ze względu na brak opłat wstępnych. Początkowa inwestycja w projekt zakłada udostępnienie lokalu o wielkości 50-70 m2 w zależności od potencjału handlowego danego miejsca - mówi Karol Gajdamowicz, dyrektor ds. marketingu ESOTIQ &Henderson S. A., firmy oferującej elegancką damską bieliznę.

Karol Gajdamowicz, dyrektor ds. marketingu ESOTIQ

Jak długo firma działa na rynku franczyzowym?

Firma rozpoczęła rozwój sieci franczyzowej w 2007 roku. Łącznie mamy 200 sklepów, z których 160 działają w oparciu o model franczyzowy.

W jakim tempie rozwija się sieć sklepów ESOTIQ, ile sklepów ma powstać do końca tego roku?

Do końca roku 2014 planujemy otwarcie 10 dodatkowych salonów franczyzowych na terenie Polski. Średnio od rozpoczęcia rozwoju sieci franczyzowej powstaje 20 salonów ESOTIQ rocznie.

Jakie miejsce zajmuje franczyza w strategii rozwoju firmy?

Rozwój sieci salonów franczyzowym jest jednym z głównych kierunków rozwoju firmy. Widzimy ogromny potencjał w dalszym powiększaniu sieci o lokalizacje o wysokim potencjalne handlowym na zasadzie franczyzy. Kolejne strategiczne kierunki rozwoju marki ESOTIQ to poszerzanie oferty produktowej oraz ekspansja na rynki zagraniczne.

Jakie kraje są dla Państwa perspektywiczne?

Chcielibyśmy być obecni w Niemczech, Czechach Austrii, na Słowacji, we Włoszech oraz w krajach nadbałtyckich.

Na czym polega istota konceptu franczyzowego ESOTIQ, co go odróżnia od innych marek?

System franczyzowy ESOTIQ jest bardzo korzystny dla franczyzobiorcy ze względu na brak opłat wstępnych. Początkowa inwestycja w projekt zakłada udostępnienie lokalu o wielkości 50-70m2 w zależności od potencjału handlowego danego miejsca, remont budowlany według wytycznych ESOTIQ oraz zatrudnienie personelu. Dodatkowym atutem jest brak konieczności inwestycji w zatowarowanie salonu. Cały asortyment jest własnością ESOTIQ & Henderson S.A. i jest udostępniany franczyzobiorcy w komisie. ESOTIQ daje swoim franczyzobiorcom dostęp do bezcennego know- how, wsparcie merytoryczne z zakresu zarządzania i prowadzenia salonu oraz kompleksową obsługę marketingową.

ESOTIQ to sieć licząca 200 sklepów w największych polskich miastach. Marka jest obecna na rynku od 2006 roku. W swojej ofercie ma damską bieliznę oraz koszulki, piżamy, szlafroki i stroje kąpielowe. To marka skierowana do kobiet eleganckich, nowoczesnych, a przede wszystkim świadomych możliwości modelowania sylwetki jakie daje profesjonalna bielizna. Model sprzedaży opiera się na franczyzie depozytowej, właścicielem towaru jest ESOTIQ & Henderson S.A., dzięki czemu franczyzobiorca nie musi angażować środków w zatowarowanie salonu.

Foto: wykres ESOTIQ

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą biznesową z siecią sklepów ESOTIQ, zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram