Franczyza&Biznes - nowy numer już na rynku!

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 września 2014
Kategoria:

Do kiosków i salonów prasowych trafił najnowszy numer magazynu Franczyza&Biznes. Nowością jest wersja elektroniczna, którą można kupić na naszej stronie. A co w magazynie? 25 trafionych franczyz, firma dla finansisty, mnóstwo porad i newsów oraz 137 sprawdzonych przepisów na własny biznes.

W tym roku mija 25 lat funkcjonowania reguł gospodarki wolnorynkowej w naszym kraju. Z tej okazji powstało wiele różnorodnych analiz, zestawień i rankingów podsumowujących dokonania tego okresu w gospodarce. Mu pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia 25 franczyz, które w naszej opinii na przestrzeni tych 25 lat najlepiej poradziły sobie w realiach wolnego rynku, i które nadal mają szansę na rozwój. Po co to robimy? Przede wszystkim dlatego, że praktycznie
non-stop jesteśmy zasypywani pytaniami o to które franczyzy są dobre, którą franczyzę polecamy, która franczyza jest aktualnie „sexi”, itd. To zestawienie ma być przynajmniej częściową odpowiedzią na te pytania, na tyle obiektywną na ile jest to możliwe w sytuacji ograniczonego dostępu do danych na temat wszystkich ofert franczyzy dostępnych na rynku.

Poza tym analizujemy rynek usług finansowych. Finanse to branża równie atrakcyjna, co trudna. Z możliwości funkcjonowania w niej dzięki franczyzie skorzystało już ponad 5,5 tysiąca przedsiębiorców i liczba ta stopniowo rośnie. Aczkolwiek co roku również kilkaset osób wycofuje się z sieci. W jakim kierunku zmierza ten rynek, jakie trendy na nim panują i z kim opłaca się nawiązać współpracę?

Przyglądamy się też modnym tematom. Jednym z nich jest mobilna franczyza. Budki i przyczepy gastronomiczne szturmem zdobywają polskie place, ulice i parki. Dostaniemy w nich hot-dogi, kebaby, lody, gofry, kiełbaski, zapiekanki, kawę a nawet smażoną rybę. Czy to dobry pomysł na biznes? Tak, niezły. Mobilne koncepty znajdziemy nie tylko w gastronomii. To również przenośne myjnie parowe, a także niepopularni jeszcze u nas profesjonalni pogromcy insektów czy nietypowy koncept pogrzebowy polegający na wysłaniu prochów zmarłego balonem.

Kolejny temat na topie to burgery. Nad Wisłą możemy zamawiać je w restauracjach, niedużych lokalach, budkach i food truckach. Prawdopodobnie moda za jakiś czas zelżeje i wiele lokali upadnie. Stąd pytanie – jak przetrwać na tak rozdrobnionym rynku? Odpowiedzią może być franczyza. Sęk w tym, że sieć może zacząć się kojarzyć z takimi gigantami jak McDonald’s czy Burger King a tego burgerownie chcą uniknąć za wszelką cenę. Dróg, którymi mogą pójść, jest kilka.

Oprócz tego czeka na Was zestaw najważniejszych informacji z rynku franczyzowego, garść porad biznesowych i prawnych. A na koniec crème de la crème - baza 137 sprawdzonych systemów franczyzowych.

Magazyn Franczyza&Biznes jest już w kioskach i salonach prasowych. Polecamy też tańsze i bardziej ekologiczne wydanie elektroniczne - dostępne w naszym sklepie.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram